عمومی

مسمومیت ۲۴ نفر با منوکسید کربن سال جاری در مازندران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علی عباسی افزود: در هشت ماه سال جاری آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۶ درصدی داشت.

عباسی ضمن هشدار به هموطنان در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز تصریح کرد: درهشت ماه امسال ۲۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲۰ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار نوشهر، نور و قائم شهر هر کدام با چهار مورد، آمل و تنکابن هر کدام با سه، سیمرغ با دو به ترتیب بیشترین و شهرستان‌های رامسر، چالوس، بابلسر و ساری هر کدام با یک فوتی کمترین فوتی گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین ماه آبان با هفت، فروردین با ۵ به ترتیب بیشترین و ماه‌های خرداد و مرداد و آنلاین هر کدام با دو مورد کمترین آمار فوتی با منوکسید کربن ثبت شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ضمن درخواست از هموطنان که با رعایت نکات ایمنی و توصیه‌های ارائه شده مانع از وقوع مخاطرات جانی و حوادث تلخ برای خود و عزیزانشان شوند، گفت: بهترین راهکار در هنگام برخور با بیمار مسموم با گاز منوکسید کربن خارج کردن مصدوم از محیط حادثه است. بلافاصله باید بیمار را در هوای آزاد و در معرض اکسیژن قرار داده و سریعاً وی را به اولین مرکز درمانی رساند. باز کردن پنجره‌ها و ایجاد تهویه در محیط از مسمومیت سایر افراد جلوگیری خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا