بین المللی

مشاور ارشد وزیر خارجه: دست‌های آمریکا به طور قطع به خون مردم بیگناه فلسطین آغشته است

ولادیمیر سافرونکوف، نماینده ویژه وزیرامور خارجه روسیه در امور خاورمیانه صبح امروز با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه خاورمیانه به ویژه بحران غزه گفتگو و تبادل نظر نمود.

به گزارش مجله زنده خبری، طرفین ضمن محکوم کردن شدید حملات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و ابراز نگرانی عمیق نسبت به وضعیت انسانی در غزه و تداوم حملات نظامی‌گسترده علیه غیرنظامیان و زنان و کودکان، در خصوص راههای سیاسی پایان بخشیدن به حملات وحشیانه رژیم اسرائیل، برقراری فوری آتش بس و ارسال کمک‌های انسانی مستمر برای مردم تحت محاصره و جنگ زده غزه تبادل نظر نمودند.

همچنین دو طرف  در این  دیدار ضمن انتقاد از بی عملی و انفعال کشورهای اروپائی در قبال کشتار زنان و کودکان غزه، ریشه حوادث اخیر را در سیاست آمریکا  و حمایت بی قید و شرط این کشور از رژیم اشغالگر قدس به ویژه در شورای امنیت سازمان ملل در  جلوگیری از صدور قطعنامه های پیشنهادی علیه رژیم اشغالگر قدس دانسته و خواستار همکاری  نزدیکتر  و بیشتر ایران و روسیه در جهت حل و فصل مناقشات خاورمیانه از جمله لیبی، سوریه، یمن و فلسطین اشغالی شدند.
خاجی نیز در ادامه با بر شمردن آخرین وضعیت میدانی و سیاسی بحران  غزه، از جمله شهادت بیش از ۲۰ هزار تن از مردم غیر نظامی فلسطین که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند، جنایات رژیم اشغالگر قدس را  نسل کشی خواند که در طول تاریخ بشریت سابقه ندارد.

وی آمریکا را به خاطر حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی و نظامی از رژیم اشغالگر قدس ، مسئول مستقیم جنایات های این رژیم دانسته و گفت: دست‌های آمریکا به طور قطع به خون مردم بیگناه فلسطین آغشته است.
طرفین در پایان بر همکاری نزدیک دو کشور در سازمانها و مجامع بین‌المللی به ویژه در خصوص حل و فصل بحران‌های منطقه خاورمیانه و غرب آسیا نظیر سوریه، یمن، لیبی و فلسطین تاکید نمودند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا