برترینهای کسب و کارعمومی

میز تلویزیون را کجا قرار بدم

به دلیل اینکه محل قرارگیری تلویزیون می تواند باعث کسب آرامش و جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر شود باید فضایی دلنشین داشته باشیم. با قرار دادن یک میز تلویزیون جذاب در بهترین نقطه در منزل می توانید زمان مفید و جذابی را همراه خانواده سپری کنید.

Where should I put the TV table

علاوه بر محل قرار گیری میزتلویزیون سایز انتخابی تلویزیون شما باید مورد توجه قرار گیرد تا دارای متناسب با محیط شما باشد. به دلیل اینکه تمامی افراد خانواده بنا به نیاز و سلیقه خود از تلویزیون استفاده میکنند بنابراین محل قرارگیری تلویزیون باید به صورتی انتخاب شود که امکان استفاده از آن در ساعت‌های متفاوت برای همه اعضای خانواده فراهم باشد.

جای تلویزیون در دکوراسیون کجاست؟

انتخاب محل مناسب برای قرارگیری تلویزیون و متناسب با دکوراسیون و ابعاد خانه نیاز به کمی سلیقه و توجه به نکاتی ساده دارد. انتخاب جای مناسب میز تلویزیون در منزل در دکوراسیون و چیدمان منزل شما بسیار تأثیر گذار خواهد بود.  بهترین مکان برای قراردادن میز تلویزیون چوبی در اتاق نشیمن می باشد. اتاق نشیمن ممکن است بزرگترین و راحت ترین اتاق در منزل باشد. شما باید بتوانید از این فضا به صورتی بهره مند شوید که لحظات دلنشینی را همراه اعضای خانواده و مهمانان خود با شادمانی سپری کنید.

جایگاه تلویزیون در پذیرایی

برخی افراد فضای پذیرایی را برای قراردادن میز تلویزیون خود انتخاب می نمایند. برای انتخاب جایگاه تلویزیون در پذیرایی باید به نکاتی توجه نمود. به طور کلی نکات زیر را برای انتخاب جای تلویزیون در پذیرایی رعایت کنید :

 • رعایت ارتفاع مناسب و استاندارد از سطح زمین تاثیر مهمی روی سلامتی دارد. اگر تلویزیون بالاتر از حد معمول باشد، در طولانی‌مدت باعث گردن ‌درد و آرتروز گردن می‌شود. ارتفاع قرارگیری تلویزیون باید به اندازه‌ای باشد که خط دید تماشاگر، درست وسط صفحه نمایش دستگاه بیفتد. ارتفاع یک فرد نشسته روی کاناپه، به‌طور متوسط ۱۰۵ سانتی‌متر است.
 • تلویزیون نقطه کانونی است و بهتر است جایی قرار بگیرد که از تمام نقاط خانه، دید داشته باشد. مبل‌ها و صندلی‌ها، نباید پشت به تلویزیون چیده شوند.
 • فاصله‌ی مبلمان تا تلویزیون، باید طوری باشد که به چشم‌ها آسیبی نرسد. در حالت استاندارد، فاصله تماشاگر تا صفحه نمایش، باید دوونیم برابر قطر صفحه نمایش باشد.

تلویزیون در اتاق خواب

اگر شما تنها قبل از خواب کمی زمان برای مشاهده برنامه مورد علاقه خود دارید می توانید جای تلویزیون در اتاق خواب خود را مشخص نمایید تا قبل از خواب و یا قبل از خروچ از منزل بتوانید از آن استفاده نمایید. در هنگام قرار دادن میزتلویزیون در اتاق خواب باید به زاویه قرارگیری میز در  اتاق توجه نمایید. بهتر است میز تلویزیون در قسمت رو به رویی و پایینی تخت خواب قرار گیرد تا در ساده ترین حالت شما بتوانید به راحتی آن را روشن یا خاموش نمایید پس برای سهولت و تناسب در چیدمان اتاق خود از قراردادن میز تلویزیون در گوشه های اتاق خودداری نمایید.

قرار دادن تلویزیون جلوی پنجره

یکی از اشتباهات رایج گذاشتن تلویزیون جلوی پنجره  و پشت به پنجره است. زمانی که میز تلویزیون پشت به پنجره قرار گیرد نور تاببیده شده از پنجره سایه ای بر روی تلویزیون ایجاد می کند که سبب می شود شما نمایشگر را تار ببینید و با گذشت شما باعث اذیت شدن  و آسیب رسیدن به چشمان شما می شود. در صورتی که به دلیل نبود فضای کافی مجبور به قرار دادن میز تلویزیون در جلوی پنجره هستین از پرده هایی با پارچه ضخیم استفاده نمایید تا مانع از عبور نور شوید.

گذاشتن میز تلویزیون جلوی رادیاتور

زمستان ها با سرد شدن هوا بهترین مکان برای استراحت و نشستن کنار شومینه و لوازم گرمایشی است اما بهتر است تلویزیون خود را در مجاورت شومینه و لوازم گرمایشی قرار ندهید زیرا به دلیل فاصله کم باعث آسیب رسیدن به سلامت شما می شود. همچنین بهتر است در فصل سرما از گذاشتن تلویزیون جلوی رادیاتور و شوفاژ جلوگیری نمایید تا به میز و تلویزیون شما آسیبی وارد نشود.

جای تلویزیون در فنگ شویی

در فنگ شویی تلویزیون کجاست؟ طبق اصول فنگ شویی قراردادن تلویزیون در اتاق خواب مناسب نیست زیرا انرژی مثبت موجود در اتاق خواب را کاهش می دهد. انتخاب بهترین جای تلویزیون در فنگ شویی باعث افزایش انرژی مثبت در فضا و در نهایت در رفتار و سلامت شما می شود از این رو بهترین مکان برای قراردادن میزتلویزیون در قوانین فنگ شویی، گوشه ای دنج از اتاق پذیرایی است. می توانید با استفاده از مبل و نشیمن های راحتی در پذیرایی، اکسسوری و لوازم دکوری زیبا در محل قرارگیری میز محیطی زیبا و امن برای گذراندن اوقات خود فراهم نمایید.

نکات مهم در مورد جای میز تلویزیون در منزل

هنگام انتخاب محل مناسب قرارگیری تلویزیون عواملی چون نور مناسب، امکان چیدن نشیمن مناسب برای تماشای تلویزیون و حتی ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون و …را مدنظر قرار دهید.

 • بهترین حالت برای تماشا، زاویه مستقیم است. بنابراین بهتر است مبلمان را روبه‌روی تلویزیون بچینید تا فضایی راحت و صمیمی ایجاد شود. در نشیمن‌های مستطیلی، بهترین جا برای قرارگیری این وسیله، عرض اتاق است چون فضای مناسبی برای تماشا فراهم می‌شود.
 • تلویزیون نقطه کانونی است و بهتر است جایی قرار بگیرد که از تمام نقاط خانه، دید داشته باشد. مبل‌ها و صندلی‌ها، نباید پشت به تلویزیون چیده شوند.
 • بهتر است تلویزیون در فضاهای پر رفت‌وآمد مثل نزدیک در ورودی یا در آشپزخانه نباشد تا وقت تماشا، آرامش بیشتری داشته باشید و اعضای خانواده بتوانند به‌راحتی رفت‌وآمد کنند.
 • تلویزیون باید از منبع نور فاصله داشته باشد، بنابراین تلویزیون را جلوی پنجره نگذارید چون پنجره ضد نور است و باعث تار و تیره شدن تصویر و آسیب به چشم می‌شود.
 • در هنگام به ابعاد آن ها و جای میز تلویزیون در فضای منزل توجه نمایید.
 • مهم‌ترین مورد این است که تلویزیون در انتهای نقطه کانونی فضای خانه شما قرار گیرد و اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که وقتی شما اطراف تلویزیون را می‌چینید و چیدمان مخصوص خود را پیاده‌سازی می‌کنید همه توجه‌ها به سمت تلویزیون کشیده می‌شود و حواس همه به آن سمت معطوف خواهد شد و عدم وجود تعادل در این منطقه یک حس نامطلوب و انرژی منفی را در پی خواهد داشت.
 • زمانی که قصد انتخابجای تلویزیونرا دارید خوب دقت کنید که نور خورشید مستقیماً داخل صفحه تلویزیون نتابد، در این صورت تمام‌ روز وقتی مشغول تماشای تلویزیون هستید نور خورشید که در صفحه تلویزیون منعکس می‌شود چشم شما را اذیت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :

 • برای این‌ که مکان مناسب برای قرار دادن تلویزیون در اتاق نشیمن و اتاق خواب را بیابید باید علاوه بر محانتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه های بسیاری از افراد است . قرار دادن تلویزیون در فضای نشیمن به نوع نقشه و طراحی داخلی منزل بستگی دارد . اگر به تازگی به منزلی جدید نقل مکان کرده اید و هنوز جای قرار دادن تلویزیون را تعیین نکرده اید ، در این بخش از دنیای مد نکاتی را درباره تعیین مکان مناسب تلویزیون در اتاق نشیمن برایتان آورده ایم.

بهترین جایگاه تلویزیون در دکوراسیون خانه

جایگاه تلویزیون در از اهمیت ویژه ای برخوردار است, برای انتخاب مناسب ترین جایگاه تلویزیون این نکات مهم را در نظر بگیرید.

انتخاب مناسب ترین جایگاه تلویزیون

قرار دادن تلویزیون در مکان پر رفت و آمد ممنوع

برای انتخاب بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون مکان پر رفت و آمدی را انتخاب نکنید . بهتر است تلویزیون را در قسمتی قرار دهید که رفت و آمد کم باشد تا در آرامش بیشتری تلویزیون نگاه کنید پس هیچگاه تلویزیون را کنار ورودی آشپزخانه یا نزدیک درب ورودی قرار ندهید.

زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون

بهترین حالت برای چینش مبلمان ، زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون است. بهتر است دکوراسیون نشیمن توسط مبلمان طوری باشد که در اطراف تلویزیون یک فضای محصور و دنج به وجود آوریدتا با لذت بیشتری به تماشای برنامه های محبوب خود بنشینید.

 جایگاه تلویزیون و مبل در دکوراسیون اتاق نشیمن

همچنین بهتر است مبلمان را در فاصله مناسب با تلویزیون قرار دهید و جایگاه مبلمان را باید نسبت به بزرگی صفحه نمایش تلویزیون خود در نظر بگیرید زیرا نزدیکی مبل به تلویزیون چشم شما را آزار می دهد. سعی کنید تلویزیون را در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق قرار دهید. به این شکل شما می توانید چیدمان بهتری برای مبلمان اتاق پذیرایی خود داشته باشید.و همچنین تاثیر گذاری بیشتری را در اتاق پذیرایی و تلویزیون خود مشاهده کنید.

قرارگیری تلویزیون نسبت به منبع نور

وضعیت قرارگیری تلویزیون نسبت به منبع نور نکته ای است که اهمیت بسیار دارد. در بخش دنیای مد نمناک اشاره کرده ایم که برای این منظور تلویزیون را پشت به پنجره قرار ندهید زیرا گذاشتن تلویزیون جلوی پنجره به دلیل ضد نور بودن سبب تاریک شدن صفحه تلویزیون و اذیت شدن چشم شما با نور مستقیم می شود.

قرارگیری تلویزیون در فضایی با دید کافی

تلویزیون خود را در مکانی قرار دهید که از همه قسمت ها برای تماشای تلویزیون دید داشته باشید و نبایدهیچ مبل و صندلی را پشت به تلویزیون قراردهید.

قرار دادن تلویزیون کنار منبع گرمایشی ممنوع

زمستان ها با سرد شدن هوا بهترین مکان برای استراحت و نشستن کنار شومینه است بنابراین اگر در فضای داخلی منزل شما شومینه وجود دارد، بهتر است تلویزیون را در مجاورت شومینه قرار ندهید زیرا استراحت در این مکان سبب می شود فاصله کم با تلویزیون داشته باشیم و برای چشم آسیب رسان است. همچنین نباید منبع گرمایشی مانند رادیاتور و شوفاژ را در پشت تلویزیون قرار دهیم.

دکمه بازگشت به بالا