فرهنگ و هنر

نهاوند به احترام شهید گمنام تمام‌قد قیام کرد

مجله زنده خبری/همدان همزمان با سالروز شهادت دردانه نبی‌اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم تشییع پیکر مطهر شهید گمنام دوران دفاع مقدس با حضور جمع کثیری از مردم ولایت‌مدار شهر نهاوند برگزار شد.

پیکر مطهر این شهید گمنام ۱۸ ساله روز جمعه وارد شهرستان نهاوند شد و مردم شهرستان استقبال باشکوه و پرشوری از شهید انجام دادند.

روز گذشته نیز مردم متدین و شهیدپرور تعدادی از روستاهای نهاوند استقبال باشکوهی از شهید خوش‌نام دوران دفاع مقدس داشتند و مردم روستاهای مسیر عبور پیکر مطهر شهید گمنام از زن و مرد و پیر و جوان به زیارت شهید می‌آمدند و به ساحت مقدس شهدا عرض ارادت ‌می‌کردند.

همچنین روز گذشته دانشجویان دختر دانشگاه ملی و دانشگاه فنی حاج حشمت شهبازی نهاوند در فضایی معنوی و پر از لحظات ناب دلدادگی با شهید گمنام دوران دفاع مقدس نجوا کردند.

در این مراسم باشکوه که در مسجد سرای نور دانشگاه ملی دخترانه نهاوند برگزار شد، دختران دانشجو جلوه‌های زیبایی از عشق و ارادت به شهدا را نشان دادند.

دختران دانشجو در این مراسم تماشایی با آرمان‌های شهدای گرانقدر تجدید میثاق کردند و به یاد شهید گمنام اشک ماتم ریختند.

دانش‌آموزان دبیرستان‌های فرزانگان، زکیه، ولایت، صدیقه کبری، فاطمیه و شهید سلیمانیان شهر نهاوند نیز از پیکر مطهر این شهید گمنام استقبال باشکوهی انجام دادند.

نهاوند به احترام شهید گمنام تمام‌قد قیام کرد

همچنین صبح امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم سان و ادای احترام نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان شهرستان نهاوند به مقام شامخ این شهید دوران دفاع مقدس در محل سپاه ناحیه نهاوند برگزار شد و بعد از این مراسم پیکر مطهر این شهید در شهر نهاوند از مقابل مسجد شهید حیدری تا محل مصلی شهر بر روی دستان مردم ولایت‌مدار شهر نهاوند تشییع شد و مردم نهاوند برای این شهید گرانقدر سنگ تمام گذاشتند.

بعد از این مراسم پیکر مطهر شهید به شهر برزول منتقل شد تا بعد از برگزاری یادواره شهدای شهر برزول و بخش زرین‌دشت که از ساعت ۱۳ آغاز شده، پیکر شهید بر روی دستان مردم شهیدپرور بخش زرین‌دشت و شهر برزول برای خاکسپاری به سمت پارک ورودی شهر برزول تشییع و تدفین شود.

انتهای پیام 

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا