بین المللی

واشنگتن و استکهلم توافقنامه همکاری نظامی امضا کردند

واشنگتن اعلام کرد که ایالات متحده و سوئد اولین توافقنامه همکاری دفاعی خود را امضا کردند.

به گزارش مجله زنده خبری، به نقل از فیگارو، آمریکا و سوئد این توافقنامه را برای تقویت روابط نظامی خود و امکان برگزاری رزمایش‌های دوجانبه در زمانی که استکهلم منتظر پیوستن به ناتو است، منعقد کردند.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و همتای سوئدی‌اش، «پال جانسون» این توافق را امضا کردند. این پیمان دفاعی اجازه به نیروهای آمریکایی برای عملیات در سوئد، به ویژه با توجه به “وضعیت حقوقی پرسنل نظامی آمریکایی، دسترسی به مناطق استقرار” و “استقرار تجهیزات نظامی از قبل” را ایجاد می‌کند.

پنتاگون همچنین اضافه می‌کند که این دو مقام “در مورد اهمیت حمایت مستحکم و مستمر از اوکراین در مواجهه با تهاجم غیرقانونی و گسترده روسیه توافق کردند.”

عملیات نظامی مسکو در اوکراین که در فوریه 2022 آغاز شد، نگرانی فنلاند و سوئد را برانگیخت و این دو خواستار پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شدند.

پیمان دفاعی جدید ایالات متحده و سوئد هم قبل و هم بعد از پیوستن سوئد به ناتو اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا