اقتصادی

پرداخت ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان صنعت چای

مجله زنده خبری/گیلان رئیس سازمان چای گفت: در سال جاری تاکنون ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اعم از سرمایه‌ای و سرمایه در گردش به چایکاران و کارخانجات چایسازی پرداخت شده است.

حبیب جهانساز در گفت وگو با مجله زنده خبری، با اشاره به حمایت ویژه دولت و وزارت جهاد کشاورزی از چایکاران و صاحبان واحدهای تولیدی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اعم از سرمایه‌ای و سرمایه در گردش به چایکاران و کارخانجات چایسازی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات مذکور جهت احیا، بهزراعی، بهسازی باغات، خرید نهاده، بهداشتی کردن و خرید ماشین آلات چایسازی از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت چای پرداخت شده است، افزود: این تسهیلات به صورت سرمایه‌ای و سرمایه در گردش با بازپرداخت چهار تا ۱۵ درصد پرداخت شد.

رئیس سازمان چای کشور از بهره‌مندی ۵۴۵۰ هزار نفر از ذینفعان این صنعت از تسهیلات مذکور خبر داد و بیان کرد: این روند همچنان ادامه دارد و امیدواریم با اجرای برنامه‌های کارشناسی شده و راهبردی سازمان چای و احیاء باغات رها شده در سال‌های آینده شاهد افزایش چشمگیر تولید چای ایرانی باشیم.

جهانساز ادامه داد: با حمایت ویژه وزیر جهاد کشاورزی از صنعت چای کشور، طرح حمایت از خریداران چای داخلی و ارائه مشوق‌هایی نظیر اعطای مجوز ثبت سفارش به میزان دو برابر خرید داخلی در حال انجام است و لذا انتظار می‌رود در صورت ثبات و ادامه این روند بتوانیم مابقی مطالبات چایکاران را به زودی پرداخت کنیم.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا