اقتصادی

کارگروه مشترک میان سازمان امور مالیاتی و صنف طلا و جواهر تشکیل می‌شود

رئیس اتاق اصناف تهران از تصویب تشکیل کارگروه مشترکی میان نمایندگان اتاق اصناف تهران، صنف طلا و جواهر و سازمان امور مالیاتی خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، حمیدرضا رستگار امروز در نشست مشترک با محمدهادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی، گفت: با توجه به اتفاقات ایام اخیر و نگرانی‌های اعضای صنف طلا و جواهر درخصوص مسائل و مشکلات احتمالی مالیاتی برای این صنف، تصمیم بر آن شد تا نشست مشترکی به صورت ویژه جهت بررسی و چاره‌جویی به منظور رفع دغدغه‌های مطرح با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شود. با هماهنگی‌های صورت گرفته این نشست برگزار و نمایندگانی از سوی صنف مزبور (۴۰ نفر از فعالان صنف طلا و جواهر)، علاوه بر رئیس و اعضای هیات مدیره اتحادیه حضور یافتند.

رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: حاضران به نمایندگی از این صنف و رئیس اتاق اصناف تهران به نمایندگی از کلیه صنوف به بیان دیدگاه‌ها، دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های موجود در این حوزه پرداختند. موضوعات متعددی مطرح و همگی آن‌ها با دقت و رویکرد کارشناسی و تخصصی به مسئول عالی‌رتبه سازمان امور مالیاتی کشور منتقل شد.

رستگار افزود: خوشبختانه بسیاری از موضوعات مطرح شده، مورد تأیید رئیس سازمان امور مالیاتی قرار گرفت و مقرر شد تا از حداکثر ظرفیت‌های قانونی استفاده شود و تا حد ممکن قانون به نفع مودیان مالیاتی صنف طلا و جواهر و دیگر فعالان صنفی تعبیر و تفسیر شود. در حقیقت آقای سبحانیان این قول را به حاضران در جلسه دادند که با پیگیری و جدیت موضوع استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود را از مسئولان هر بخش در سازمان امور مالیاتی کشور و به تبع آن تهران، مطالبه کنند.

تشکیل کارگروه ویژه مالیاتی

رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه خبر داد: از دیگر نتایج این جلسه می‌توان به تصویب تشکیل کارگروه مشترکی میان نمایندگان اتاق اصناف تهران، صنف طلا و جواهر و سازمان امور مالیاتی اشاره کرد. بر این اساس مقرر شد تا کارگروهی ویژه به منظور بررسی، ارزیابی و رفع مشکلات مودیانی که پرونده‌هایی در مرحله حاد دارند، با حضور نمایندگان اتاق اصناف تهران، صنف و سازمان امور مالیاتی در قالب کارگروهی ویژه بازخوانی شده و تصمیم‌های مقتضی اتخاذ شود.

بنا بر اعلام اتاق اصناف، رستگار در پایان بر ضرورت تداوم رایزنی‌های فشرده با سازمان امور مالیاتی و دیگر نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه فعالیت اصناف تأکید کرد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا