اقتصادی

کدام سدها بیشتر از پارسال آب دارند؟

آمار بهره برداری از سدهای مخزنی کشور تا دوم دی‌ماه بیانگر این است که از بین سدهای مهم (شرب ـ کشاورزی) کشور، ۲۶ سد بیشتر از سال قبل آب دارند.

به گزارش مجله زنده خبری، میزان ورودی مخازن کل کشور از ابتدای سال آبی تاکنون معادل ۴ میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعب بوده که در قیاس با سال گذشته که عددی معادل ۴ میلیارد و ۱۳۰ میلیون مترمکعب بوده ۸ درصد رشد داشته است. همچنین میزان کل خروجی سدهای کشور نیز نسبت به سال قبل با ۲۱ درصد افزایش مواجه بوده است.

حجم آب موجود مخازن اکنون ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب ثبت شده که این عدد نسبت به سال قبل که عددی معادل ۱۸ میلیارد و هفت میلیون مترمکعب بوده ۱۰ درصد افزایش یافته است.

کدام سدها بیشتر از پارسال آب دارند؟

وضعیت برخی از سدهای مهم کشور بیانگر این است که ۲۶ سد نسبت به سال قبل ذخیره آب بیشتری دارد و حتی در چهار سد شاهد افزایش بیش از ۱۰۰ درصذی ذخیره آبی نسبت به سال گذشته هستیم، سد کرخه استان خوزستان ۱۶۰ درصد، سد اکباتان، آبشینه استان همدان ۵۴۷ درصد، سد وشمگیر گلستان، بوستان استان گلستان و سد ایلام ۱۶۰ درصد بیشتر از سال قبل آب دارند.

کدام سدها بیشتر از پارسال آب دارند؟

همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۴۲.۲ میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۶۳.۴ میلیمتر) ۳۳ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۳۹.۶ میلیمتر) ۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کدام سدها بیشتر از پارسال آب دارند؟

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا