ورزش و نشاط

گل‌محمدی: باید بازی الدحیل را فراموش کنیم

پس از چند روز جنجالی، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با هوادار حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

صحبت‌های اولیه؟
باتوجه به اینکه ما لیگ قهرمانان آسیا را گذراندیم و نتوانستیم از گروه صعود کنیم، به لیگ برتر بازگشتیم. خوشبختانه 5-6 بازی پشت سر هم و پی در پی را داریم که می‌تواند به روند تیم کمک کند. اولین بازی با تیم هوادار است که نتایج نسبتا خوبی با آقای فکری گرفتند و برای ما قابل احترام هستند. ما دوست داریم در این بازی فقط پیروز شویم و بتوانیم مسیر خودمان را ارائه دهیم. چیزی که برای این بازی اهمیت دارد بازی قبلی را فراموش کنیم و از نظر روحی روانی خودمان را ریکاوری کنیم و آماده این بازی شویم.

احساس مسئولیتی که بعد از بازی بچه‌ها نشان دادند قابل تشکر است. احساسم این است که در بازی‌های بعدی باتوجه به اینکه همه ما اراده داریم نتایج قبلی را جبران کنیم، بسیار مهم است. مسائلی مثل مصدومیت یا شانس وجود دارد، البته من به شانس در فوتبال اعتقاد ندارم اما مصدومیت خیلی ما را اذیت کرد. وحید امیری، عالیشاه، پورعلی‌گنجی، سلمانی و… به تناوب مصدوم یا مریض شدند اما در هر صورت شرایط ما الان بهتر است و امیدوارم فردا بتوانیم بازی هجومی و خوبی را ارائه دهیم.

جلسه دیروز با درویش؟
من این روزها را پیش‌بینی کردم و می‌دانستم روزهای سختی خواهیم داشت، باتوجه به عملکردی که داشتیم. این روزها قابل پیش‌بینی بود و چیزی که الان خیلی مهم است برای ما، این است که راه و مسیری را که در پیش گرفتیم، ادامه دهیم. ما می‌خواهیم تمرکز بیشتری در مسائل فنی و غیرفنی داشته باشیم.

تشابه وضعیت پرسپولیس و منچسترسیتی. پرسپولیس هرگز این شرایط را با شما نداشته، چه راهکاری برای خروج از بحران دارید؟
خیلی مورد خوبی را اشاره کردید به نظرم. یک تیم ممکن است مثل پرسپولیس یا منچسترسیتی، سال‌ها در سطح اول حضور داشته باشد و جام زیادی را کسب کند اما انتظار اینکه این موضوع سال‌های سال ادامه پیدا کند، شاید درست نباشد. مگر اینکه برنامه‌ریزی و امکانات و سازمان‌دهی خوبی داشته باشیم.

ما بعد از اینکه قهرمان شدیم، وارد لیگ قهرمانان آسیا شدیم اما ما متاسفانه نتوانستیم تیم پارسال را حفظ کنیم و تازه سه بازیکن را هم از دست دادیم. بازیکنان جدید هم طبیعی بود زمان ببرد که با تیم وفق پیدا کنند. هواداران هم دوست دارند همیشه بالا باشیم، وقتی این اتفاق نیفتد طبیعی است عصبانی یا ناراحت شوند. من به آن‌ها حق می‌دهم و نمی‌گویم چرا این اتفاق افتاد. ناراحتی و عصبانیت آن‌ها ما را ناراحت نخواهد کرد و ما باید از این مسئله استفاده خوبی کنیم و نتایج را با تمرکز بیشتر جبران کنیم.

نمایش ضعیف پرسپولیس در شش بازی اخیر؟
بزرگ‌ترین مشکل ما به نظرم بحث مصدومیت‌های بدموقع بود. مرتضی در ساختار دفاعی و یاسین در ساختار هجومی، مصدومیت زیاد و طولانی وحید امیری بود، خود امید عالیشاه در سه مقطع، ترابی و سرلک هم بودند. یک‌سری اتفاقات اینجوری برای ما افتاد. همین بازیکنان 30-40% تیم هستند و قطعا این اثر منفی خواهد گذاشت. یک‌سری اتفاقات و حواشی هم وجود داشت که نمی‌شود درباره آن صحبت کرد چون حالت نبش قبر دارد. تنها چیزی که برای ما اهمیت دارد بازی فرداست که باید با تمام وجود و تمرکز این بازی را ببریم.

شایعه حضور برانکو
اینکه حرفه‌ای بوده یا نبوده، به نظرم یک شیطنت بوده. مشکلی نیست آقای برانکو بیاید از فردا مربیگری کند، بعضی‌ها اسم برانکو را می‌آورند که فکر کنند من ناراحت می‌شوم اما او استاد من بوده و خیلی از موفقیت‌ها را ما مدیون او بودیم. آقای برانکو بهترین مربی است که می‌تواند به پرسپولیس بیاید.

او البته تکذیب کرد
او هم دو ماه بعد جام ملت‌ها را در پیش دارد. شیطنت‌هایی است که وجود دارد و بیشترش هم شاید فوتبالی نباشد. مردمی که یک مقدار بفهمند می‌دانند این جو درباره چیست و اگر لازم شد بعدا در موردش صحبت می‌کنیم.

257 251

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا