استانی

آغاز فرآیند جابجایی ۶ روستای پشت سد چایلی گلستان

مجله زنده خبری/گلستان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان با اشاره به اینکه انتقال اسناد مالکیت واحدهای مسکونی گام پنجم جابجایی ۶ روستای واقع در کاسه سد چایلی است، افزود: هزار واحد مسکونی در سایت جدید ساخته می‌شود.

سیدمحمد حسینی امروز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه در نشست هماهنگی شروع عملیات اجرایی طرح جابجایی روستاهای واقع در کاسه سد چایلی اظهار کرد: در پی دستور رئیس‌جمهور برای تسریع در جابجایی شش روستای واقع در سد چایلی هم‌زمان با دور دوم سفر به گلستان، پنج گام برای انجام این امر برنامه‌ریزی شده تا دغدغه اهالی این روستاها برطرف شود.

وی با بیان اینکه گام اول برای تعیین تکلیف ۶ روستای واقع در کاسه سد چایلی، آماده‌سازی زمین ۴۰۰ هکتاری است، افزود: دستگاه‌های اجرایی گلستان دست به دست هم دادند تا وعده رئیس‌جمهور به مردم مراوه تپه در زمانی کوتاه محقق شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گام دوم جابه‌جایی شش روستای واقع در کاسه سد چایلی را ساخت مسکن اعلام کرد و افزود: گام سوم تأمین خدمات آب، برق و گاز و گام چهارم ایجاد تأسیسات روبنایی مانند مدرسه و مسجد در روستای جدید است.

حسینی با اشاره به اینکه گام پنجم جابجایی شش روستای واقع در کاسه سد چایلی انتقال اسناد مالکیت واحدهای مسکونی بوده و برنامه بنیاد آماده‌سازی زمین برای ساخت مسکن قبل از سال جدید است، ادامه داد: در ابتدای سال جاری مجری سد چایلی از شرکت آب منطقه‌ای گلستان به شرکت آب و نیرو تغییر کرد که همین مسأله موجب شد روند جابجایی این ۶ روستا بار دیگر از ابتدا آغاز شود.

وی با تأکید بر اینکه هزار واحد مسکونی در سایت جدید ساخته می‌شود، گفت: شرکت آب و نیرو در راستای جبران خسارت به مردم ۶ روستای واقع در کاسه سد چایلی وارد عمل می‌شود و زمین در سایت جدید با خدمات زیربنایی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان ادامه داد: روستاهای واقع در کاسه سد چایلی حدود ۷۱۴ خانوار اصلی و بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارند که ۴۰۰ هکتار زمین معادل دو برابر فضای موجود این روستاها، تأمین شده تا برای ساخت پارک، ساختمان‌های اداری، مسجد و مانند آن مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان با بیان اینکه در سایت جدید واحدهای مسکونی بر اساس معماری ایرانی اسلامی ساخته می‌شوند، افزود: ۹۰ نفر از اهالی این روستاها تحت پوشش بهزیستی و ۱۶۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که این دستگاه‌ها نیز برای ساخت مسکن به اهالی این روستاها کمک می‌کنند تا ساخت مسکن به همت مردم آغاز شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا