برترینهای کسب و کارعمومی

آموزش کرک نرم افزار متلب

Mathworks Matlab نرم افزار متلب نام یک محیط برنامه نویسی ویژه برای انجام محاسبات عدیی پیچیده می باشد و در اصل زبان برنامه نویسی نسل چهارم نیز به شمار می رود. کار کردن با ماتریس ها در نرم افزار متلب بسیار آسان است.یعنی تمام داده ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می شوند. ساخت رابط گرافیکی کاربر مانند دیالوگ هایی که در محیط های ویژوال مانند بیسیک و C وجود دارند، در متلب امکان پذیر است. این قابلیت، ارتباط بهتری را میان برنامه های کاربردی نوشته شده با متلب و کاربران برقرار می کند. متلب که از محصولات شرکت ما است، برای گروه های مختلف مهندسان رشته های مختلف از جمله مهندسی برق، ریاضی ، مکانیک، رایانه و… کاربرد بسیاری دارد.

هسته متلب برای سرعت و کارایی بالا به زبان سی نوشته شده است ولی رابط گرافیکی آن به زبان جاوا پیاده سازی گشته است. برنامه های متلب اکثراً متن باز هستند و در واقع متلب (مانند بیسیک) مفسر (رایانه) است نه کامپایلر. قدرت متلب از انعطاف پذیری آن و راحت بودن کار با آن ناشی می شود، همچنین شرکت سازنده و گروه های مختلف، از جمله دانشگاه های سرتاسر جهان و برخی شرکت های مهندسی هر ساله جعبه ابزارهای خاص-کاربردی به آن می افزایند که باعث افزایش کارآیی و محبوبیت آن شده است.

مهمترین انتقادات از متلب به خاطر متن بازنبودن و گران بودن آن است که امکان اجرای کدهای نوشته شده در متلب را در هر محیطی محدود می کند. متلب اساساً برای کار با ماتریس ها طراحی شده است و استفاده از ساختارهای دیگر داده سرعت اجرای کد را کم می کند. برای نصب کردن متلب نیاز به نصب برخی بسته های کامپایل شده است که در برخی سیستم عامل ها ایجاد مشکل می کند. همچنین ارتباط دادن کدهای نوشته شده در زبان های دیگر می تواند سخت باشد.

آموزش نصب متلب 2023

حتما اتصال سیستم به اینترنت را قطع کنید.

1 – بسته را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید اکنون فایل iso بدست آمده را توسط ابزارهای مجازی ساز نظیر Power iso یا Daemoon tools به صورت Mount اجرا کنید. ( در ویندوز 10 و 11 کافی است روی فایل iso کلیک راست کرده و روی mount کلیک کنید.

2 – شروع به نصب نرم افزار کنید و  با کلیک بر روی  “Advanced Options” گزینه “I have a File Installation Key” را برای حالت نصب انتخاب کنید. (هنگامی که اتصال سیستم از اینترنت قطع باشد، بصورت پیش فرض این حالت انتخاب شده و در پنجره اصلی ” Install using File Installation Key ” را مشاهده می کنید)

3 – اکنون برای “Install using File Installation Key” شماره سریال (Installation Key) که همراه فایل دانلود پوشهCrack در فایل Read me قرار دارد را وارد کنید.

4 – در این مرحله برای Select License File از پوشه Crack فایل license.lic ( همراه فایل دانلودی ) را انتخاب کنید.

5 –  در مرحله بعدی محل نصب (برای نصب تمام کامپوننت ها تقریبا به 30 GB فضا نیاز دارید) را انتخاب کنید. اگر فقط MATLAB را انتخاب کنید 3GB فضا از هارد دیسک کافیست.

6 – در قسمت Select products to install محصولات موردنظرتان برای نصب را انتخاب کنید. تیک گزینه Matlab Parallel Server را بردارید.

7 –  در مرحله Select Options گزینه Add shortcut to desktop را انتخاب کنید.

8 –  فایل libmwlmgrimpl.dll را از پوشه Crack ( همراه فایل دانلودی ) کپی کرده و در محل نصب نرم افزار (به طور پیش‌فرض
C:\Program Files\MATLAB\R2023a\bin\win64\matlab_startup_plugins\lmgrimpl) جایگزین فایل قبلی کنید.

9 –  فایل license.lic را از پوشه Crack کپی کرده در پوشه licenses در محل نصب نرم افزار (به طور پیش‌فرض C:\Program Files\MATLAB\R2023a\licenses) قرار دهید.

10 – تمام از نرم افزار لذت ببرید.

قدرت متلب

هسته متلب برای سرعت و کارایی بالا به زبان سی نوشته شده‌است ولی رابط گرافیکی آن به زبان جاوا پیاده‌سازی گشته‌است.

برنامه‌های متلب اکثراً متن‌باز هستند و در واقع متلب (مانند بیسیک) مفسر (رایانه) است نه کامپایلر. قدرت متلب از انعطاف‌پذیری آن و راحت بودن کار با آن ناشی می‌شود، همچنین شرکت سازنده و گروه‌های مختلف، از جمله دانشگاه‌های سرتاسر جهان و برخی شرکت‌های مهندسی هر ساله جعبه‌ابزارهای خاص-کاربردی به آن می‌افزایند که باعث افزایش کارایی و محبوبیت آن شده‌است. فهرستی از این جعبه‌ابزارها در زیر آمده‌است:

 • سیمیولینک، ابزاری برای شبیه‌سازی سامانه‌ها به صورت مجرد
 • جعبه‌ابزار مخابرات متلب، توابع و ابزارهای محاسبات مهندسی مخابرات
 • جعبه‌ابزار کنترل متلب، توابع و ابزارهای محاسبات مهندسی کنترل
 • جعبه‌ابزار فازی متلب، توابع و ابزارهای محاسبات فازی
 • جعبه‌ابزار محاسبات متلب، توابع و ابزارهای محاسبات عددی
 • جعبه‌ابزار تخمین متلب، توابع و ابزارهای محاسبات بحث تخمین سیستم در مهندسی کنترل
 • جعبه‌ابزار آمار متلب، توابع و ابزارهای محاسبات آمار
 • جعبه‌ابزار جمع‌آوری داده متلب، توابع و ابزارهای جمع‌آوری داده
 • جعبه‌ابزار شبکه عصبی متلب، توابع و ابزارهای محاسبات شبکه عصبی
 • جعبه‌ابزار پردازش تصویر متلب، توابع و ابزارهای محاسبات پردازش تصویر
 • جعبه‌ابزار پردازش صوت متلب، توابع و ابزارهای محاسبات پردازش صوت
 • جعبه‌ابزار احتمالات متلب
 • جعبه‌ابزار محاسبات سیمبولیک متلب
 • جعبه‌ابزار کارگاه بی‌درنگ متلب، توابع و ابزارهای محاسبات سامانه‌های بی‌درنگ

کرک کردن نرم افزار به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به موجب آن قفل های امنیتی یک نرم افزار برداشته می شود و بدون داشتن محدودیت می توان از آن نرم افزار استفاده کرد. اگر به دنبال کرک کردن یک نرم افزار خاص هستید می توانید از طریق سایت هایی که در این زمینه فعال هستند، درخواست کرک نرم افزار مورد نظرتان را ثبت کنید

آموزش نصب و کرک Matlab 2016

با سلام خدمت شما. با یک پست دیگر از آموزش نصب و کرک Matlab 2016 در خدمت شما دوستان هستیم.

فایل دانلود شده نرم افزار متلب  را از حالت فشرده خارج کنید.

برنامه matlab  را نصب کنید، در هنگام نصب گزینه Use a File Installation Key را انتخاب کنید.

گزینه I Have the File Installation Key for My Lisence را انتخاب کنید.

عدد ۰۹۸۰۶-۰۷۴۴۳-۵۳۹۵۵-۶۴۳۵۰-۲۱۷۵۱-۴۱۲۹۷ را وارد کنید.

در مرحله آخر تیک گزینه Active Matlab را بردارید و Finish را بزنید.

نرم افزار را اجرا نکنید و اگر اجرا شده است از آن خارج شوید.

وارد فولدر Cracked File شوید. محتویات فولدر R2016a را در محل نصب برنامه و در مسیر زیر کپی کنید:

Program Files\MATLAB\R2016a

برنامه را اجرا کنید.

گزینه Active Manually Without the Internet را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید

در محله بعد گزینه Enter the Full Patch to Your Lisence File را انتخاب کنید

در پنجره ای که باز میشود وارد پوشه Cracked File شوید و فایل License را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید

دکمه Finish را بزنید

از نرم افزار خارج شوید و دوباره آن را اجرا کنید

برخی از ویژگی های جدید نسخه ۲۰۱۸ نرم افزار متلب:

 • ویرایشگر زنده (Live Editor): اسکریپت هایی بسازید که نه تنها کدهای شما را نشان می دهند، بلکه مثل یک داستان می باشند و می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید. نکات نوشتاری که به صورت خودکار همراه شما می باشند و به شما کمک می کنند سرعت برنامه نویس خود را افزایش دهید. هم چنین نتایج و تجسم کدنویسی شما به طور هم زمان با کدها صورت می گیرد.
 • طراح اپلیکیشن (App Designer): این قابلیت به شما اجازه می دهد تا نرم افزارهای حرفه ای را بدون داشتن اطلاعات یک برنامه نویس حرفه ای ایجاد کنید. وجود کامپوننت های بصری به صورت درگ-اند-دراپ برای طراحی لی-اوت نرم افزار خود و استفاده از ویرایشگر ادغام شده در ابزار App Designer به شما اجازه می دهد تا رفتار نرم افزار را به سرعت کدنویسی کنید.
 • تحلیل داده (Data Analysis): وقت خود را برای تحلیل داده ها تلف نکنید. تنها کافیست که داده را داشته باشید! از ابزارها و توابع جدید نرم افزار MATLAB استفاده کنید تا بتوانید داده خود را وارد کرده، مرتب کنید، فیلترها را اعمال کرده و دسته بندی داده را انجام دهید. سپس با سرعت بیشتری به تحلیل داده ها بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا