عمومی

اختتامیه نهمین جشنواره ابوذر بهمن ماه در کردستان برگزار می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الله رشیدی پیش از ظهر پنج‌شنبه در جریان دیدار اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه استان که به مناسبت ۲۱ دی ماه سالروز شهادت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر و تشکیل بسیج رسانه برگزار شد، اظهار کرد: امسال جشنواره رسانه‌ای ابوذر برای نهمین سال پیاپی برگزار می‌شود و فراخوان جشنواره صادر شده و آثار زیادی هم دریافت و تا پایان دیماه آثار جمع‌آوری می‌شود.

وی افزود: اختتامیه رویداد ابوذر بهمن ماه با حضور مسؤولان و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه سال قبل کردستان کانون توجه اغتشاشات بود و تهدیدات زیادی در فضای مجازی علیه اقشار مختلف مردم بویژه رسانه‌ها انجام شد اما ابوذر برگزار و مورد استقبال اصحاب رسانه‌ها قرار گرفت.

رئیس سازمان بسیج رسانه کردستان اعلام کرد: امسال رویداد جام رسانه امید را نیز برگزار کردیم که در راستای منویات مقام معظم رهبری در راستای امیدآفرینی در جامعه برگزار شد.

وی با بیان اینکه شناسایی استعدادهای رسانه‌ای، به روزرسانی رسانه‌ای و ارتقای سواد رسانه‌ای از اهداف برگزاری این جشنواره بود، بیان کرد: بر اساس این رویداد ۷۲ ساعت اصحاب رسانه به رقابت پرداختند.

رشیدی اضافه کرد: «مطالبه‌گری»، «نقد منصفانه» و «بیان خدمات دولت» باید مورد توجه رسانه قرار گیرد و بدور از گرایش رسانه‌ای و گرایش جریان سیاسی به این سه مؤلفه بپردازد تا مردم امیدوار شوند.

وی تصریح کرد: در جنگ ترکیبی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده است، رسانه باید نقش خود را در امیدآفرینی و بیان خدمات نظام ایفا کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کردستان گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات لازم است رسانه‌ها مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند.

وی در ابتدا به موضوع فلسطین و کشتار ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و گفت: باید رسانه‌ها در صف اول مردم دنیا برای محکوم کردن این موضوع باشند.

دکمه بازگشت به بالا