بین المللی

امیرعبداللهیان: صهیونیست‌ها از آگاهی و قضاوت جهانیان وحشت دارند

گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین مجله زنده خبری؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب ۱۸ دی ماه و در سومین ماه از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه که همچنان ادامه دارد و در پی آن ‌د‌ه‌ها خبرنگار و تصویربردار به شهادت رسیده‌اند، گفت که صهیونیست‌ها به شدت از «آگاهی» و «قضاوت» جهانیان وحشت دارند و این عامل نفرت و کینه این رژیم جنایتکار نسبت به اصحاب رسانه است.

وی با ذکر این نکته که با گذشت بیش از سه ماه از جنگ ظالمانه علیه غزه مقاوم ۱۱۱ نفر از خبرنگاران و تصویربرداران به شهادت رسیدند، این آمار هولناک را در طول تاریخ بی‌سابقه خواند.

 

در حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه که سه ماه از آن می‌گذرد بیش از ۲۳ هزار نفر شهید و قریب به ۶۰ هزار نفر نیز مجروح شدند. این حملات همچنین منجر به شهادت تعدادی از خبرنگاران در غزه شد. روز یکشنبه ۱۷ دی ماه «حمزه وائل الدحدوح» خبرنگار الجزیره و «مصطفی ثریا» خبرنگار آزاد در غرب خانیونس هدف حمله اشغالگران قرار گرفتند.حمزه فرزند «وائل الدحدوح» خبرنگار الجزیره است که در بمباران نوار غزه همسر، دو فرزند و نوه خود را از دست داد.

وزیر امور خارجه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: ضمن ادای احترام به روح بلند شهدای اصحاب رسانه به آقای وائل الدحدوح خبرنگار قهرمان فلسطینی تسلیت می‌گویم.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا