ورزش و نشاط

انتقام از غول آمریکایی! / کولاک آذرپیرا در زاگرب با شکست اسنایدر

آفتاب‌‌نیوز :

در ادامه رقابت های کشتی آزاد تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در زاگرب پایتخت کرواسی، امیرعلی آذرپیرا نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران و دارنده ۲ مدال طلای امیدهای جهان در دیدار فینال مقابل کایل اسنایدر دارنده یک طلا و یک نقره المپیک و ۳ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز جهان از آمریکا به روی تشک رفت و در پایان با ارائه یک‌کشتی بی نقص و زیبا دست به کار بزرگی زد و با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و صاحب مدال با ارزش طلا شد و انتقام شکست سال گذشته خود مقابل این کشتی گیر و همچنین شکست های کامران قاسمپور و مجتبی گلیج مقایل اسنایدر را گرفت.

آذرپیرا کشتی گیر شایسته تهرانی، در تایم دوم با زیرگیری بی نظیر خود موفق به خاک کردن این کشتی گیر پرقدرت آمریکایی شد.
آذرپیرا سال گذشته در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم همین رقابت ها مقابل کایل اسنایدر با نتیجه ۳ بر صفر تن به شکست داده بود.

اسنایدر پیش از این در دور مقدماتی این وزن نیز مقابل کامران قاسمپور دیگر نماینده ایران در این وزن با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسیده بود تا راهی فینال شود.

آذرپیرا پیش از این در دور نخست مقابل رادوسلاو باران از لهستان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید، سپس مایکل ماچیاولو از آمریکا را در مدت زمان یک دقیقه و ۴۵ ثانیه با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر شکست داد. آذرپیرا در مبارزه بعدی نیز مقابل ایساک ترامبل دیگر کشتی گیر آمریکایی در یک مبارزه سخت با نتیجه ۸ بر ۷ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی نیز مقابل ویکی از هند با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

اما کامران قاسم پور دیگر نماینده ایران و دارنده ۲ مدال طلای جهان در اولین تجربه رسمی خود در وزن ۹۷ کیلوگرم، نیز در دیدار رده بندی مقابل ارهان یالاچی از ترکیه به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه سخت با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

قاسمپور که تبحر زیادی در زیرگیری دارد، هر چند یک مرتبه موفق به زیرگیری و خاک کردن حریف ترک شد اما بارها زیرگیری کرد و به پای حریف رسید اما همانند کشتی مقابل اسنایدر زورش به حریف ترک نرسید.

قاسمپور که پس از ماه ها دوری از میادین به دلیل مصدومیت در وزن جدید به میدان رفته بود، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل آووسایمان هابیلا از چین ۶ بر ۲ به برتری رسید. وی سپس ابراهیم چیفتچی از ترکیه را ۶ بر یک برد اما در نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر دارنده مدال های طلای جهان و المپیک از آمریکا در شرایطی که زورش به حریف قلدر آمریکایی نمی رسید با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. قاسمپور سال گذشته نیز در اولین تجربه خود در وزن ۹۷ کیلوگرم در جام جهانی آمریکا مقابل اسنایدر ۵ بر صفر شکست خورده بود.

در آخرین مبارزه این رقابت ها، تا دقایقی دیگر امیرحسین زارع و امیررضا معصومی در دیداری حساس که حکم انتخابی تیم ملی برای حضور در المپیک را دارد، به مصاف هم می روند.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا