اجتماعی

انهدام باند زورگیری در خیابان گاندی/ اعتراف سارقان به ۳۰ فقره سرقت

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری پنج مرد که اقدام موبایل‌قاپی از مردم در محدوده خیابان گاندی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، سرهنگ علی قاسم پور در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز گذشته ماموران عملیات کلانتری ۱۰۳ گاندی درحال گشت‌زنی در محدوده چهارراه جهان کودک تهران بودند که به دو دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش، مشکوک و رفتار آنان را تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار دادند. متهمان در همین حین با موتورسیکلت به سرعت به سمت مردی که در خیابان در حال استفاده از تلفن همراه خود بود رفته و و اقدام به ربودن تلفن همراه وی کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: ماموران کلانتری سریعا وارد عمل شده و در صحنه حادثه حاضر شدند ولی متهمان بدون توجه به فرمان‌های پلیسی به محض رویت گشت پلیس خلاف جهت مسیر خیابان  از محل متواری شدند. در همین راستا نیز طرح مهار به اجرا درآمد و مشخصات متهمان به سایر گشت های انتظامی اعلام شد.

وی ادامه داد:‌ با اجرای طرح مهار سارقان در نهایت موتورسیکلت‌های متهمان پس از چند دقیقه تعقیب و گریز شناسایی و در عملیات های پلیسی هر دو موتورسیکلت متوقف و پنج سرنشین آن دستگیر شدند. در این حین متهمان برای فرار به سمت ماموران حمله‌ور شدند که با هوشمندی ماموران و شگرد های پلیسی زمین‌گیر و دستگیر شدند.

قاسم‌پور با بیان اینکه از متهمان دو دستگاه تلفن همراه مسروقه به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال و دو قبضه سلاح سرد و یک اسپری اشک آور کشف شد، گفت: متهمان به مقر انتظامی منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفتند که درجریان آن به تشکیل باند سرقت و زورگیری و ۳۰ فقره سرقت مشابه با همدستی یکدیگر معترف شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان همگی دارای سوابق کیفری بودند، گفت: برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام

بخش مطالب اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر مسائل تربیتی و آموزشی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا