عمومی

بازنده‌ بزرگ بازی ترور – مجله زنده خبری

سیاست ترور یک راهبرد مقطعی و بدون دستاورد است که رژیم اشغالگر جهت فرار از فشار افکارعمومی درپیش گرفته است.

به گزارش مجله زنده خبری، جام جم نوشت: صهیونیست‌ها در ادامه جنایات خود درطول دو هفته گذشته اقدام به ترور برخی فرماندهان حماس و حزب‌الله کرده‌اند.

در مورد پشت‌پرده این فصل از جنایات صهیونیست‌ها می‌توان به این نکات اشاره کرد:

۱- اهداف ترور صهیونیست‌ها کاملا معلوم و مشهود است که فرماندهان عامل و مؤثر در حملات به سرزمین‌های اشغالی را مورد حمله قرار می‌دهند. 

۲- ترورهای اسرائیل اهداف مشخصی دارد ونشان داده که رهبران حزب‌الله و حماس در خارج از فلسطین در صدر این ترورها قرار دارند. 

۳- اسرائیل به‌دنبال پیاده‌سازی استراتژی چند سال گذشته خود است و این‌گونه عنوان می‌کند که با ترور فرماندهان حماس می‌تواند در ساختار نظامی و پدافندی آن خلأهایی ایجاد کند.

۴- نکته مهم در بحث جنایات اخیر رژیم‌صهیونیستی، تروررهبران حماس درکشورهای دیگراست که این اقدام باید با واکنش مناسب و پاسخ بسیارقاطع روبه‌رو شود، چرا که صهیونیست‌ها نشان داده‌اند در صورت عدم دریافت پاسخ قاطع نسبت به جنایات‌شان، آن جنایت را تبدیل به یک رویه می‌کنند ودراین موردمشخص یعنی ترور رهبران مقاومت دردیگر کشورها، اگر پاسخ محکمی داده نشود ممکن است این روند تبدیل به یک رویه برای این رژیم حتی در مقاطع خارج از جنگ فعلی شود.

۵- سیاست ترور رژیم‌صهیونیستی در راستای سیاست اصول بازدارندگی آن است، زیرا این رژیم معتقد است‌که با ترور فرماندهان مقاومت می‌تواند معادله بازدارندگی را به نفع خود تغییر دهد.

۶- ترورهای قبلی که رژیم‌صهیونیستی علیه رهبران فلسطینی انجام داد با این هدف بود که اولا یک خللی در اصول مقاومت ایجاد کند و ثانیا روند سازش را جایگزین مقاومت کند اما این ترورها هیچ‌کدام خللی در جریان مقاومت ایجاد نکرد و مقاومت امروزه در غزه و کرانه باختری باصلابت‌تر از مقاطع دیگر است. این نشان می‌دهد که سیاست ترور یک راهبرد مقطعی و بدون دستاورد است که این رژیم جهت فرار از فشار افکارعمومی داخلی و دستاوردسازی، آن را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا