استانی

برگزاری مانور اسکان اضطراری در سطح گسترده نوعی سرمایه گذاری برای نجات جان انسان‌ها در آینده است

مجله زنده خبری/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز گفت: برگزاری مانور اسکان اضطراری در سطح گسترده هزینه بر است اما نوعی سرمایه گذاری برای بهره برداری در آینده جهت نجات جان انسان‌ها تلقی می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم دوشنبه، ۱۸ دی ماه در بزرگترین مانور امداد و نجات و اسکان اضطراری ۱۰ هزار نفری که در تبریز برگزار شد، اظهار کرد: خدا قوت عرض می‌کنم خدمت کلیه دستگاه‌های حاضر در این مانور که در جهت برگزاری این مانور بزرگ با هلال احمر همکاری داشتند. مخصوصا همکاری و همیاری زنان و خواهران گرامی که در برپایی این رزمایش به برادران عزیز کمک کردند.

به گزارش مجله زنده خبری، وی افزود: برگزاری مانور می‌تواند انتظارات واقع گرایانه از توانایی‌های بالقوه از جمله برنامه ریزی، ساماندهی و چینش نیروها و مسئولیت پذیری افراد را ارزیابی و مشخص کند. مانور در این سطح گسترده، هزینه بر است اما این هزینه نوعی سرمایه گذاری برای بهره برداری بالا در نجات باارزش ترین مخلوق هستی یعنی انسان است.

وی ادامه داد: با توجه به نگرش انسانی اسلام و انقلاب به انسان و امداد و نجات دیگران به ویژه انسان‌های ناتوان و مجروح، امری خداپسند است. آموزه‌های قرآنی نیز به ما می‌ فرمایند که مومنان باید به مدد دیگران به ویژه افراد حادثه دیده برخیزند و کسانی که در این مسیر اقدام نمی‌کنند، سرزنش می‌شوند.

آل هاشم گفت: جامعه، ترکیبی از انسان‌هایی است که برای رفع نیازهای یکدیگر در مجموعه‌های قومی، ملتی و امتی دورهم گرد آمده‌اند تا ضمن یاری به یکدیگر در راستای دستیابی به کمال و آرامش، مشکلات و چالش‌های پیش روی فرد و جامعه را برداشته و به همدیگر مدد رسانند.

وی افزود: امدادرسانی در سطح جهان به عنوان هنجار و ارزش انسانی خودنمایی کرده و خود را به عنوان ارزش برای ملت تحمیل می‌کند و هرکس، اختلالی در امدادرسانی ایجاد کند، بویی از انسانیت نبرده است. مانند رژیم وحشی و کودک کش صهیونیستی که مانع امدادرسانی به مظلومان غزه است و کوچکترین پایبندی به اصول و قواعد بین الملل در زمان جنگ ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا