حوادث و رویدادها

برگزاری کنفرانس بین‌المللی برای حمایت از غزه/ جمع‌آوری ۱۰ هزار تن اقلام غذایی و زیستی

رئیس جمعیت هلال احمر از برگزاری کنفرانسی بین‌المللی برای حمایت از مردم غزه با پیگیری‌های این جمعیت خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، پیرحسین کولیوند در نشست خبری که ظهر امروز در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد، از برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از غزه در ایران خبر داد و گفت: پس از آغاز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به افراد غیرنظامی در غزه و به خصوص زنان، کودکان و مراکز درمانی و کادر درمان، ما مکاتبات زیادی را با جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در سراسر جهان انجام دادیم. با توجه به اینکه اقدام رژیم صهیونیستی نقض آشکار حقوق بین‌الملل بشردوستانه محسوب می‌شود. سرانجام با برگزاری این کنفرانس موافقت شد و کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از غزه با هدف ایجاد راهکارهای جهانی امدادرسانی فوری، هماهنگی‌های منسجم با نهضت صلیب سرخ، بررسی راهکارهای مناسب جهت آتش بس پایدار و ایجاد صندوق بین المللی اضطراری با حضور رؤسا و دبیران کل جمعیت‌های ملی و صلیب سرخ هلال احمر کشورهای آسیا، اقیانوسیه و آفریقا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون هماهنگی لازم با فدراسیون و کمیته صلیب سرخ جهانی در مورد غزه داشته‌ایم و بیانیه‌های خوبی صادر شد. چندین کار جدی برای امدادرسانی پیگیری شد که همچنان بسیار کند کمک رسانی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال هر کامیون که از مرز رفح اعزام می‌شود باید حداقل دو هفته مورد بازرسی قرار بگیرد.

کولیوند، بررسی شرایط فعلی غزه و بعد آتش بس، ایجاد صندوق مشترک و … را از جمله محورهای برگزاری این کنفرانس اعلام کرد و گفت: بطور کلی دنبال کار عملیاتی برای تسهیل خدمت و امدادرسانی هستیم.همچنین علیه رژیم غاصب صهیونیستی اعلام جرم کردیم و نقص حقوق بشردوستانه را احصا و مستندات آن را به دادستان دیوان لاهه ارائه کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان درباره میزان کمک‌های جمع‌آوری شده برای مردم غزه نیز گفت: تاکنون ۱۰ هزار تن اقلام غذایی و زیستی کمک برای مردم غزه  جمع‌آوری شده است. مقادیر زیادی کمک نقدی هم توسط مردم صورت گرفته است. همچنین ما از همان روزهای نخست آمادگی خود را برای اعزام کادر درمان، احداث بیمارستان صحرایی و … اعلام کردیم و همچنان نیز این آمادگی وجود دارد.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ روز از آغاز پویش بشردوستی جمعیت هلال‌احمر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به غزه گذشته است و اجرای آن همچنان ادامه دارد. هموطنان می‌توانند کمک‌های نقدی خود به مردم  غزه را به شماره حساب۹۹۹۹۹ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹ نزد بانک ملی و یا به شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ و شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶  نزد بانک مرکزی و یا از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۵*۱۱۲* واریز کنند.

کولیوند در ادامه به از همکاری دو میلیون و ۹۰۰ هزار نیروی داوطلب با جمعیت هلال احمر خبرداد و گفت: این افراد از سوی سازمان داوطلبان یا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شناسایی و جذب می‌شوند. از این تعداد ۱۴۰ هزار نخبه با جمعیت هلال احمر همکاری دارند.

وی از خرید ۳۰۰ دستگاه آمبولانس و ۶۰۰ دستگاه خودروی امداد و نجات خبر داد و گفت: یکی از چالش‌های ما در جمعیت هلال احمر موضوع توان لجستیکی و فرسودگی ناوگان خودرویی بود که با خرید این خودروها بخشی از آن جبران شده است. خرید بالگرد دید در شب نیز در صورت تأمین منابع و اختصاص آن صورت می‌گیرد.

وی درباره بیمه امدادگران جمعیت هلال احمر نیز گفت: درحال حاضر هیچ امدادگری نیست که بیمه نشده باشد ولو با چهار شیفت ۲۴ ساعته، البته ساماندهی جدیدی در این زمینه طی بهمن ماه امسال در دستور کار داریم و به زودی هشت هزار نجاتگر جدید وارد سازمان امداد ونجات خواهند شد. همچنین ۴۰ هزار نجاتگر نیز آموزش تخصصی دیده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر درپاسخ به پرسشی درباره گذراندن دوره سربازی در هلال احمر نیز گفت: برابر توافقی که با ستادکل نیروهای مسلح داشتیم، یک ظرفیتی سالانه به هلال احمر اختصاص داده شده تا براساس آن از میان داوطلبانی که پیش از سربازی با جمعیت هلال احمر همکاری داشتند، افرادی طول مدت خدمت سربازی خود را تحت عنوان امریه در جمعیت هلال احمر سپری کنند.

ادامه دارد…

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا