حوادث و رویدادها

تیراندازی در مراسم رسم نیست، جرم است/ خودروهای پلاک مخدوش و شوتی؛ خط قرمز پلیس

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: تیراندازی در مراسم رسم نیست بلکه جرم است.

به گزارش مجله زنده خبری، سردار قاسم رضایی در کمیسیون عملیات شهرستان شوشتر با اشاره به اینکه در خصوص سرقت‌های مسلحانه باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری صورت بپذیرد،افزود: تاکید بنده بر این است که تمامی مصوبات و دستورالعمل‌های ابلاغی در زمینه‌های مختلف باید به صورت کامل و دقیق اجرا شود تا به هدف نهایی برسیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: سلاح و مهمات یکی از اولویت‌های رده‌های استان است و به‌عنوان مثال معاونت اجتماعی می‌بایست نسبت به بدعت تیراندازی در مراسم عزا و عروسی واکنش اجتماعی گسترده‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد بگوید تیراندازی در مراسم عزا و عروسی رسم است بلکه این یک نوع جرم است، ادامه داد: این فرهنگ نیست بلکه این اقدامی غیرقانونی است و باید نفرات مجرم تحت تعقیب قرار گیرند، همچنین بخش‌های مختلف اجتماع، سخنرانی‌های دانشگاه، صحبت جامعه شناسان و نظرات همه قضات می‌بایست از جمیع جهات قبح سلاح را برای مردم مشخص کند البته می‌بایست با اشراف اطلاعاتی دارندگان سلاح غیرمجاز را جمع آوری کنیم.

سردار رضایی تصریح کرد: کسانی که سلاح مجاز دارند اما تیراندازی غیرمجاز می‌کنند یا مجوز سلاح آنها تمام شده حق داشتن سلاح ندارند و این مطالبه جدی پلیس است.

وی به موضوع امنیت محله محور اشاره داشت و گفت: روح حاکم بر امنیت محله محور ایجابی است و اصلش کلانتر و پاسگاه محور است، رئیس کلانتری و پاسگاه باید با اقدامات ایجابی، خود را محور و تکیه‌گاه مردم کند، تمامی مکان‌ها و مشکلات آسیب‌زا نیز با اقدامات ایجابی حل و فصل شود و اگر نشد به صورت سلبی اقدام شود.

 جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خصوص آموزش اظهار داشتند: دانستنی‌های حقوقی، قضائی، نظامی و انتظامی کارکنان باید بالا رود و همچنین دانستنی‌های تعاملاتی با مردم، بازاریان، کسبه، وکودکان  همچنین با چه ادبیات و کلامی صحبت کنیم  و این موارد محورهای اصلی آموزش هستند که باید لحاظ شوند.

وی اظهار داشت: فراجا اکنون نیرویی است که مقام معظم رهبری در وصف آن فرمودند: نیروی مقدس انتظامی و به کارکنان آن گفتند: مجاهدان فی سبیل الله و در سطح ملی فرمودند: مظهر اقتدار ملی و این‌ها القابی هستند که ایشان به مجموعه انتظامی هدیه کردند و این بدان معناست که ما می‌بایست از لباس مقدس انتظامی مراقبت و به آن تعصب خاص داشته باشیم.

سردار رضایی با اشاره به این که ما مدیون خون شهدا و انقلاب هستیم، بیان داشت: ما همه فرزند این انقلاب و حافظان آن هستیم و یکی از وظایف اصلی مجموعه انتظامی مراقبت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ما بر اساس قانون عمل می‌کنیم و قانون هم از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به تهدیدهای نرم زیادی که در فضای مجازی وجود دارد، اشاره کرد و گفت: تهدید اخلاق، باورها، اعتقادات دینی، شیرازه و بنیان خانواده ها از مهمترین و قویترین اقدامات دشمن است که همه ما وظیفه داریم به شدت از این موضوعات مراقبت کرده و به جد با مخالفان آن مبارزه کنیم.

تاکید بر توقیف خودروهای پلاک مخدوش و شوتی/ جدیت در مقابله با تهدیدات فضای مجازی

سردار قاسم رضایی در کمیسیون عملیات شهرستان های ایذه، باغملک و هفتکل ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مدافع امنیت این ۳ شهرستان و همچنین ۱۱ شهید شهرستان راسک با تاکید بر آموزش های تخصصی کارکنان افزود: آموزش باید مستمر و پیوسته باشد و فرماندهان می‌بایست گزارش کار خود را از آموزش کارکنان شروع کنند و با بررسی عملکرد این حوزه، اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: آموزش‌های نظامی، حقوقی و تعاملاتی باید در راس آموزش ها باشد؛ سه موضوع در تحول کوپ‌ها و کمیسیون‌های عملیات باید دائمی باشد: ۱- دانستنی‌های حقوقی و قضائی ۲- دانستنی‌های نظامی و انتظامی ۳- دانستنی‌های تعاملاتی.

وی با بیان اینکه روسای کلانتری‌ها باید بیشتر وقت خود را در تعامل با مردم و شناسایی جرایم صرف کنند گفت: روح حاکم بر دستورالعمل امنیت محله محور بر همین تعاملات با مردم استوار است، رئیس کلانتری وقتی در میان مردم محله قدم می زند واقعا باید مردم احساس امنیت کنند و لرزه بر اندام مجرمان بیفتد.

سردار رضایی با تاکید بر افزایش نگهبانان محله و موسسات حفاظتی و مراقبتی اظهار داشت: آنها دارای ظرفیت‌های بزرگی هستند و در واقع بازوهای کلانتری‌ و پاسگاه‌ها محسوب می‌شوند، این موسسات در امور مختلف از جمله پیشگیری از سرقت‌ها کمک شایانی می کنند.

این مقام ارشد انتظامی خودروهای بدون پلاک، پلاک مخدوش و خودروهای شوتی را خط قرمز پلیس دانست و گفت: مأموران انتظامی نباید نسبت به حضور آنها در خیابان ها و معابر بی تفاوت باشد و بلافاصله بعد از رویت، باید آنها را متوقف کنند. از نظر قانون و پلیس، خودروی پلاک مخدوش یعنی اینکه او دارای جرایم دیگری هم هست که نمی خواهد شناسایی شود.

جانشین فرمانده کل فراجا انس و مودت در بین زیر مجموعه را کلید واژه موفقیت در سازمان دانست و گفت: باید انس و مودت در بین کلیه کارکنان حاکم باشد تا دلسوزانه پشت و پناه هم باشند و در ماموریت‌های مختلف همدیگر را یاری کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی در پایان به تهدیدات فضای مجازی اشاره داشت و تاکید کرد: دشمن از طریق فضای مجازی تعصب‌، ایمان و اعتقادات خانواده ها را هدف قرار داده و تلاش می کند از این طریق بنیان خانواده‌ها را متلاشی کند که این یک تهدید بزرگ برای جامعه است و ضرورت دارد با جدیت تمام با این تهدید مقابله کنیم.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا