ورزش و نشاط

رقم دقیق قرارداد نیازمند با سپاهان مشخص شد

آفتاب‌‌نیوز :

چندی پیش رقم قرارداد پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان مورد توجه قرار گرفت. ماجرا از آنجایی شروع شد که رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی پیش از این رقم قرارداد نیازمند با نماینده اصفهان در لیگ برتر را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرده بود.

تعدد این نقد‌ها واکنش باشگاه سپاهان و حتی پیام نیازمند را به همراه داشت. رضا فتاحی سرپرست باشگاه سپاهان بعد از تکذیب رقم اعلام شده توسط عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اینطور گفته بود: «اصلاً قرارداد ایشان این مبلغ نبوده است. می‌توانند قرارداد ایشان را از فدراسیون فوتبال طلب کنند».

تصور و برداشت اولیه از صحبت‌های سرپرست باشگاه سپاهان به نوعی بود که انگار تفاوت رقم اعلام شده با رقم واقعی قرارداد این دروازه‌بان خیلی زیاد است، اما صحبت‌های شب گذشته منصور قنبرزاده عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال حقیقت ماجرا را جور دیگری نشان می‌دهد.

قنبرزاده بعد از عذرخواهی از پیام نیازمند در برنامه فوتبال برتر، رقمی جدید برای قرارداد وی اعلام کرد: «قرارداد نیازمند با باشگاه سپاهان ۱۰۴ میلیارد تومان با احتساب پول رضایت‌نامه بوده که ارتباطی با این دروازه‌بان نداشته است. ۱۵ میلیارد را باشگاه سپاهان برای رضایت‌نامه پرداخت کرده و رقم قراردادی که مختص به خود نیازمند است، ۹۰ میلیارد تومان برای دو سال است».

نیازمند در این سال‌ها همیشه در سطح اول فوتبال کشور فعالیت کرده و انصافاً به دور از حاشیه کار خودش را ادامه داده است. در سطح تیم ملی هم می‌تواند رشد و پیشرفت زیادی داشته باشد، اما باید قبول کنیم وقتی کارگران حقوق پایه هفت میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند مبلغ ۹۰ میلیارد تومان دریافتی برای دو سال بازیکن، رقم کمی نیست. ضمناً نباید فراموش شود که ۱۵ میلیارد تومان ناقابلی که قنبرزاده می‌گوید به جیب این دروازه‌بان نرفته بابت تعهد همین شخص، از زحمات کارگران کارخانه فولاد مبارکه به صورت ارزی به حساب باشگاه پورتیموننزه پرتغال پرداخت شده است!

نکته مهم اینجاست که خبر عقد این قرارداد در ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ و در زمان مدیریت محمدرضا ساکت به صورت رسمی منتشر شد.

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا