بین المللی

روند ادامه‌دار کاهش محبوبیت نتانیاهو میان صهیونیست‌ها

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در سرزمین‌های اشغالی حاکی از کاهش شدید مقبولیت بنیامین نتانیاهو میان صهیونیست‌ها در نتیجه شکست در جنگ با مقاومت است.

به گزارش مجله زنده خبری، نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه عبری زبان «معاریو» نشان داد که تنها ۲۹ درصد خواهان ماندن بنیامین نتانیاهو در سمت نخست وزیری پس از پایان جنگ هستند.

این در حالی است که بنی گانتس رقیب سیاسی و شریک فعلی وی در کابینه جنگ از حمایت ۴۲ درصدی برخوردار است.

گانتس در نظرسنجی قبلی از حمایت ۲۳ درصدی برخوردار بود.

همچنین ۲۰ درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی معاریو اعلام نکرده‌اند که گزینه آنها برای نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی چه کسی است.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

 این عملیات علی‌رغم اینکه باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد، اما یک دستاورد بسیار مهم داشت و به شکاف سیاسی شدید میان صهیونیست‌ها و همچنین ایجاد بحران اقتصادی و کسری بودجه دامن زد و به همین دلیل نتانیاهو و کابینه افراطی‌اش با موج شدیدی از انتقادها به دلیل شکست در مقابل مقاومت مواجه شدند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا