حوادث و رویدادها

ظرفیت‌ها برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس افزایش یابد

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در راهیان نور صورت‌ گرفته و امروز نیاز داریم شعاع این خاکریز را گسترش دهیم.

به گزارش مجله زنده خبری، سردار سرتیپ احمدرضا رادان صبح امروز (یکشنبه) در دومین روز از همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در حاشیه بازدید از «نمایشگاه دستاوردهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در فضای مجازی»،  توضیح داد: پیشکسوتان زمان جنگ، امروز پیشکسوتان حفظ آثار دفاع مقدس شده‌اند. امروز مخاطبین مد نظر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس می‌توانند رزمندگان آینده کشور باشند.

فرمانده انتظامی کل کشور با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و با اشاره به شهادت مظلومانه سردار سید رضی موسوی، گفت: یکی از مردان میدان‌مان را از دست دادیم تا بتوانیم به نوعی مردان میدان‌های فراوان را به دست بیاوریم.حادثه تروریستی کرمان نشان داد دشمن با مکتب سلیمانی سر جنگ دارند و هر کس در این مسیر قرار دارد با او مقابله خواهد کرد.

فرمانده فراجا ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا به‌ویژه شهدای حمله تروریستی راسک و شهادت ۱۱ تن از نیروهای فراجا، تصریح کرد:  قطعا این رخدادها در درون و خارج از کشور بی‌پاسخ نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه جزو اولین نفراتی بودم که در صحنه حادثه کرمان حضور پیدا کردم، گفت: در این حادثه یک خانواده هشت نفر از بستگان نزدیک خود را از دست داد، اما روحیه عظیمی داشت و ما را به یاد زمان جنگ انداخت؛ امروز خانواده‌های شهدا با روحیه در برابر دشمن ایستاده‌اند. دشمن‌ را نباید کوچک بشماریم و هر چقدر ما باتجربه شده‌ایم دشمن نیز با تجربه شده است، هر چقدر ما مجهز شده‌ایم آن‌ها مجهزتر شده‌اند و خودشان را برای جنگ ترکیبی آماده کرده‌اند.

سردار رادان ادامه داد: یکی از ویژگی‌های جنگ ترکیبی پیچیدگی آن است که ناشی از شناخت است و دشمن در این‌ جنگ از تمامی ابزارها استفاده می‌کند. حوادث ۱۴۰۱ مدلی از جنگ ترکیبی بود که دشمن بنا داشت این فتنه را با موضوعات مختلف ادامه دهد.

وی درباره چرایی و ضرورت تشکیل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس توضیح داد: برای جواب باید برگردیم به گذشته و ببینیم ارزش‌های دفاع مقدس چه بوده است که برای حفظ آن یک بنیاد تشکیل شده است؛ تشکیل بنیاد یک اقدام هوشمندانه و بزرگ بود. همبستگی و وحدت از جمله مواردی بود که ارزش داشت و باید امروز حفظ شود و یکی از مأموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این است.

سردار رادان گفت: حفظ این ارزش‌ها همچون حفظ امنیت کشور است، امنیت را می‌توان به‌دست آورد، ولی حفظ آن مهمتر است. امروز دشمنان با ایجاد شک و تردید به‌دنبال درگیر کردن جوانان هستند. دشمن برای انحراف جوانان برنامه‌های ویژه‌ای دارد و ما باید یک عملیات مداوم در برابر آن‌ها داشته باشیم.

وی گفت: خوشبختانه اقدمات خوبی برای مقابله با هجمه دشمنان و انتقال فرهنگ دفاع مقدس در جامعه به ویژه در میان جوانان توسط دست‌اندرکاران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صورت گرفته است. نباید دایره خاکریز خود را کوچک کنیم و باید ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

وی درباره بازدید از نمایشگاه دستاورهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه فضای مجازی گفت: در بازدید از این نمایشگاه غافلیگر شدم و امروز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در دنیای جدید اقدامات بسیار موثری در گسترش فرهنگ دفاع مقدس داشته است.وظیفه خود می‌دانیم در مجموعه فراجا بیشتر در خدمت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باشیم که هزینه در این راه سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا