بین المللی

غربی‌ها حمله ایران به مقرهای موساد و داعش را محکوم کردند

«دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) حمله ضدتروریستی شب گذشته سپاه پاسداران به کردستان عراق را «اقدامی توجیه‌ناپذیر و بی‌دلیل» خواند و آن را محکوم کرد.

کامرون در توییتر نوشت که این حملات «نقض غیرقابل‌قبول حق حاکمیت و تمامیت ارضی عراق بودند» و با «خانواده‌های قربانیان» ابراز همدردی کرد!

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شب گذشته مقرهای تروریستی و جاسوسی در اقلیم کردستان عراق و سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد.

وزارت خارجه ایران در خصوص اقدام نظامی جمهوری اسلامی ایران علیه مرکز وابسته به موساد در اربیل و مقر وابسته به تروریست‌ها در ادلب اعلام کرد: اقدام صورت گرفته، در راستای دفاع مقتدرانه از حاکمیت و امنیت کشور، مقابله با تروریسم و بخشی از مجازات عادلانه جمهوری اسلامی علیه متجاوزان به امنیت کشور بود.

«متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله نوشت: با حملات موشکی ایران که ثبات عراق را زیر پا می‌گذارد، مخالفیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما از تلاش‌های دولت عراق و دولت منطقه‌ای کردستان برای تحقق خواست مردم عراق حمایت می‌کنیم.

فرانسه نیز این اقدام جمهوری اسلامی ایران را «نقض حق حاکمیت عراق» دانست. وزیر خارجه فرانسه در بیانیه‌ای مدعی شد: چنین اقداماتی مصداق نقض آشکار، غیرقابل‌قبول و نگران‌کننده حق حاکمیت عراق و همچنین حمله‌ای به ثبات و امنیت عراق و کردستان عراق محسوب می‌شوند.

پاریس در ادامه مدعی شد که حمله سپاه پاسداران به کردستان عراق «موجب تشدید تنش‌های منطقه‌ای شده و باید متوقف شود.»

310310

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا