عمومی

مجاهدت و خدمت به مردم از ویژگی‌های شهید سلیمانی بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت شهید سردار «حاج قاسم سلیمانی» و سردار شهید «محمد جعفر سعیدی» در مصلی جمعه گناوه با محکوم کردن حمله تروریستی در کرمان گفت: نه تنها سردار سلیمانی برای دشمن خطرناک بود بلکه دشمن از نام شهید سلیمانی نیز هراسان و برای آنها ترسناک است و لذا بار دیگر با اقدام ددمنشانه و جنایتکارانه دشمنان و تروریست‌ها در جوار مزار مطهر شهید سلیمانی خون پاک زائران آن شهید بر زمین مزار شهدای کرمان ریخته شد و در این راه به شهادت رساندند.

امام جمعه گناوه با تقدیر از برگزارکنندگان آئین معنوی و باشکوه و عظمت بزرگداشت شهید سلیمانی و شهید سعیدی افزود: برگزاری آئین گرامیداشت شهدا و به ویژه شهید سلیمانی فرصتی است تا یک بازخوانی و درس آموزی از شخصیتی که از سوی امام جامعه مدال مکتب بودن را دریافت کرد، داشته باشیم.

مجاهدت و خدمت به مردم از ویژگی‌های شهید سلیمانی بود

وی با بیان اینکه چه عواملی باعث می‌شود تا یک فرد نظامی اینگونه محبوب قلب‌ها قرار گیرد که بیش از ۲۰ میلیون نفر در تشییع پیکر پاکش شرکت کنند، گفت: رمز ماندگاری در قلب‌ها بر اساس فرمایش قرآن کریم اخلاص، شجاعت، تدبیر و مقاومت و کار بی منت برای ذات اقدس الهی بود.

وی گفت: شجاعت، مجاهدت و خدمت گزاری به مردم و ایستادگی باصلابت در راه آرمان از ویژگی‌های شهید سردار سلیمانی بود و به غیر از خدا از کسی ترسی نداشت.

وی با اشاره به برخی شاخصه‌های مکتب شهید سلیمانی گفت: بصیرت و تقوای سیاسی، استفاده از فرصت‌ها، مدیریت راهبردی از شاخصه‌های بارز مکتب شهید سلیمانی است.

مجاهدت و خدمت به مردم از ویژگی‌های شهید سلیمانی بود

سخنرانی استاندار بوشهر، پخش کلیپ، مداحی، اجرای دل نوشته توسط نوه شهید سردار سعیدی، و رونمایی از کتاب «جامانده در سهیل» روایت زندگی «فاطمه خدری» همسر شهید محمد جعفر سعیدی و تقدیر از نویسنده از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود که با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا