فرهنگ و هنر

معرفی برگزیدگان هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران

مجله زنده خبری/قزوین در آیین افتتاحیه هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران که در قروین برگزار شد، برگزیدگان این جشنواره در چهار بخش ثلث، شکسته نستعلیق، نستعلیق و نسخ معرفی شدند.

به گزارش مجله زنده خبری، در آیین افتتاحیه هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران که امروز، ۲۹ دی در قروین برگزار شد، برگزیدگان  این جشنواره در چهار بخش ثلث، شکسته نستعلیق، نستعلیق و نسخ معرفی شدند.

برگزیدگان در بخش ثلث، به ترتیب از مقام نخست تا سوم مجید داستانی، رحیم خلیلی رواله و احسان کاظمی بودند. همچنین علی سلطانی و افشین نجفی در این بخش به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند. نفیسه تقوی و لیلا مژدگانلو نیز در بخش بانوان رشته ثلث مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش شکسته نستعلیق، زهرا عظیمی، امیر دانش مرتضی و عادل زارعی مقام نخست تا سوم را کسب کردند، در این بخش از طیبه ازندریانی، حمیدرضا خداکرمی، میثم صدری، مجتبی رحمدار، گوهر همایی و ایمان وکیلی مطلق نیز به عنوان شایسته تقدیر، تجلیل شد. اعظم ابهرچایی و فاطمه کاظمی نیز در بخش بانوان شایسته تقدیر شدند.

در بخش نستعلیق، مصطفی عابدینی، حامد فقیهی و محمدجواد اسدی گورجی عناوین اول تا سوم را کسب کردند و همچنین از احد صلاحی‌کیا به عنوان شایسته تقدیر، تجلیل شد.

در سیاه‌مشق نستعلیق حمید احمدی، هادی سیدخوانی و سیدرسول آقامی عنوان‌های اول تا سوم را به دست آوردند و محمد مهدی فرهنگی در این بخش شایسته تقدیر اعلام شد.

در بخش قطعه‌نستعلیق نیز محمدجواد شکوهی‌فر، سیدعلیرضا مطلبی و سید مرتضی جعفری اول تا سوم شدند و سید پیمان سادات‌نژاد نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.

زهرا حاج ابراهیمی، فاطمه مقیمی، مرضیه محمدی، حکیمه پوریزدان پرست، شیرین محمدکرمی، معصومه بختیاری و نصیبه هادی‌پور نیز در بخش نستعلیق مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش پایانی این آیین، از برگزیدگان رشته نسخ تقدیر به عمل آمد. محمد نعیم جوادی، مجید سعید کافی، محمد پورقلی‌زاده  نفرات اول تا سوم یودند و از سید مهدی همدانی، محمد گودرزی و حمید مکانیک تجلیل شد. سحر فرید و زهرا پورشیرازی نیز در بخش بانوان مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش مجله زنده خبری، هفتمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران به میزبانی قزوین، از جمعه ۲۹ دی ماه به مدت ۱۵ روز در سرای سعدالسلطنه برگزار می‌شود.‌

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا