فرهنگ و هنر

منظور: از نگاه تک‌بعدی اقتصادی در بودجه بپرهیزیم/ فرهنگ باید دیده شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: باید در بحث بودجه نگاه تک بعدی به اقتصاد را کنار بگذاریم و با دید همه‌جانبه به موضوعات کشور از جمله بحث فرهنگ بپردازیم.

به گزارش مجله زنده خبری، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشستی با حضور اعضای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار کرد: نشست امشب به موضوعات فرهنگی در بودجه ۱۴۰۳ اختصاص دارد.

وی افزود: اگر دنبال پیشرفت هستیم باید نگاه تک سویه به اقتصاد را کنار بگذاریم و پیشرفت همه جانبه را دنبال کنیم.  

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه پیشرفت و اصلاح ساختار فرهنگی کشور مستلزم آگاهی ما از نظام مسئله‌های کشور در حوزه فرهنگ است افزود: ما باید موضوعات فرهنگی را اولویت بندی کنیم و این گفتگوها با این نگاه انجام می‌شود که اولویت‌های خود را بشناسیم.

منظور تصریح کرد: گفتمان فرهنگ انقلابی و اسلامی مستلزم کار فکری، پژوهشی، اندیشه‌ای، عمل و اقدام است. ما نیاز داریم در موضوعات مختلف از جمله زن، خانواده، حجاب، سبک زندگی رسانه و سایر موارد به یک همفکری و انسجام دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به التهابات سال گذشته در کشور یادآور شد: وقتی ما اغتشاشات زن، زندگی، آزادی را می‌بینیم روشن می‌شود که دشمن علاوه بر جنگ امنیتی با ما وارد جنگ نرم شده است. بنابراین ما باید واکنش سریع و به موقع به این موضوعات داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اذعان کرد: انتقادی که بعضاً صورت می‌گیرد آن است که در بودجه‌ریزی، موضوع فرهنگ مورد غفلت قرار گرفته و بیشتر نگاه‌ها به زیرساخت‌ها و موضوعات اقتصادی معطوف بوده که البته انتقاد به جایی است. ما به یک تغییر رویکرد جدی در این خصوص نیاز داریم.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا