اقتصادی

واحد یک گازی نیروگاه نکا به مدار تولید بازگشت

مجله زنده خبری/مازندران واحد یک گازی نیروگاه شهیدسلیمی نکا که به منظور انجام بازدید دوره‌ای ۲ هزار ساعته و ارتقاء آمادگی جهت تولید پایدار انرژی از مدار خارج شده بود، به مدار تولید بازگشت.

به گزارش مجله زنده خبری، مدیر امور تعمیرات سیکل‌ترکیبی با اعلام این خبر گفت: این واحد که به منظور انجام بازدید و رفع اشکالات به مدت ۳ روز از مدار خارج شده بود، به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

عبدالرضا محمودی رستمی افزود: در این بازدید علاوه بر انجام فعالیت‌های معمول در بازدیدهای ۲ هزار ساعته در بخش‌های مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق، اقداماتی همچون بازدید از اتاق‌های احتراق و تعویض ۱۱ هلدر(نگهدارنده) سوخته، تست و بررسی حفاظت های ژنراتور و ترانس، بازدید، تمیزکاری و آچارکشی فلکسیبل‌های خروجی ژنراتور، تعمیر اساسی فن تحریک، رفع اشکال و ترمیم ترک‌های موجود در دیفیوذر، رفع اشکال و ترمیم ترک های موجود در اینزرت رینگ اتاق احتراق، ترمیم و اصلاح سیلهای آب‌بندی دیواره دایورتر دمپر، رفع نشتی از مسیر سوخت گازوئیل در بالای اتاق احتراق و سرویس و رفع اشکال از رلیف ولو سوخت گازوئیل انجام شد.

واحد یک گازی نیروگاه نکا به مدار تولید بازگشت

وی ادامه داد: این واحد پس از مواجه شدن با اعمال محدویت در تخصیص سوخت گاز از ابتدای آذر ماه تاکنون حسب نیاز شبکه با سوخت گازوئیل در مدار قرار می گیرد و از زمان نصب اولیه دارای ۲۲۲ هزار ساعت کارکرد معادل است.

واحد یک گازی نیروگاه نکا به مدار تولید بازگشت

نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ظرفیت اسمی تولید ۲۲۱۴ مگاوات شامل ۴ واحد بخار ۴۴۰ مگاواتی، بلوک سیکل ترکیبی شامل ۲ واحد گازی ۱۳۷.۶ و واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی و دو واحد توربواکسپندر ۹.۴ مگاواتی یکی از بزرگترین نیروگاه‌های کشور است و سهم بسزایی در تأمین برق کشور و پایداری شبکه ایفا می‌نماید.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا