بین المللی

وزیر خارجه عراق: آمریکا پیام مهمی به بغداد داد

وزیر خارجه عراق شامگاه چهارشنبه اعلام کرد سفیر آمریکا در عراق پیام مهمی به دولت بغداد تحویل داده است.

به گزارش مجله زنده خبری، «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق گفت: عصر چهارشنبه سفیر آمریکا در بغداد به دیدار من آمد و پیام مهمی از سوی دولت آمریکا را به دولت عراق تسلیم کرد.

فواد حسین افزود: نخست وزیر و مقامات مسئول عراق در ساعات پیش رو این پیام را مورد بررسی دقیق قرار داده و اقدامات لازم را اجرا خواهند کرد.

در همین رابطه خبرگزاری رویترز گزارش کرد در پی تحولات ناشی از جنگ غزه، مذاکرات اولیه میان آمریکا و دولت بغداد درباره پایان دادن به حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی در عراق در جریان است.

رویترز گزارش کرد سفیر آمریکا در عراق به وزیر خارجه این کشور پیامی را درباره روند پایان دادن به ماموریت ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری ایالات متحده و برقراری روابط دوجانبه تحویل داد.

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش کرد این روند ممکن است چند ماه تا چند سال طول بکشد و خروج نیروهای آمریکایی قریب الوقوع نیست.

منابع آگاه گزارش کردند واشنگتن و بغداد در آستانه شروع مذاکرات پیرامون آینده حضور نظامی آمریکا در عراق هستند.

رویترز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش کرد آمریکا در نامه‌ای که روز چهارشنبه النا رومانوفسکی، سفیر ایالات متحده در عراق به فواد حسین تحویل داد، آمادگی خود را برای آغاز گفتگو با دولت عراق اعلام کرد.

انتهای پیام
 

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا