فرهنگ و هنر

چراغ «یک سانس؛ چند رویا» روشن شد

نمایش اولین سانس بسته زمستانی فیلم کوتاه هنر و تجربه با عنوانِ «یک سانس؛چند رویا» برگزار شد.

به گزارش مجله زنده خبری، چهارشنبه بیستم دی ماه اولین سانس بسته زمستانی فیلمِ کوتاه هنر و تجربه با عنوانِ «یک سانس؛ چند رویا» با حضور جمعی از  علاقه‌مندان و اهالی هنر و رسانه برگزار شد.

از مهمانان برجسته‌ی این اکران بابک کریمی، مائده طهماسبی و عادل تبریزی بودند که برای حمایت از فیلمسازان جوان حضور پیدا کرده بودند.

۵ فیلم کوتاهِ «تکه‌ای از تو»، «رنگارنگ»، «مریضخانه مرکزی»، «بالا افتادن»، «نَجان»، جز بسته فیلم کوتاه زمستان ۱۴۰۲ در گروه سینمایی هنر و تجربه‌ است.

در ابتدای این مراسم مجری مراسم ضمن خیر مقدم به مهمانان، از کارگردانان این آثار دعوت کرد تا با مخاطبان صحبت کنند.

مریم بختیاری کارگردان «بالا افتادن» ضمن ابراز خوشحالی از این‌که می‌تواند برای اولین بار در کنار خانواده‌اش فیلم‌اش را می‌بیند، از  مخاطبان خاضر در سالن سینما درخواست کرد که این بسته فیلم کوتاه را به دوستان و نزدیکان برای تماشا معرفی کنند.

محمدمهدی باقری، کارگردان «نَجان»، اکران این فیلم‌ها را فرصتی برای بهتر دیده شدن آثار فیلم کوتاه دانست.

وحید نامی یکی از کارگردان‌های فیلم «مریضخانه مرکزی» از نوید نامی دیگر کارگردان این فیلم یاد کرد که در جمع حضور نداشت و اظهار کرد که این اکران، برای ما کارگردانان یک تجربه‌ی جذاب است و سپس از اولین تجربه جمعی دیدن فیلم‌اش ابراز خوشحالی کرد.

محمدرضا مرادی، کارگردان «رنگارنگ» گفت: این یک فیلم شخصی‌ست سر یک دغدغه‌ی شخصی. درباره‌ی پدر.
او اینطور درباره‌ی فیلمش گفت: حرف زدن درباره‌ی پدر برای من سخت است و خواستم در این فیلم عنوانِ پدر را خلاصه کنم و ادای دینی به آن کرده باشم.

هادی نوری، کارگردان«تکه‌ای از تو» نیز ابراز امیدواری کرد که فرصت اکران این فیلم‌ها منجر به اتفاقات خوبی در آینده شود و مخاطبان با تماشای این فیلم‌ها به تفکر و احساس‌های جدید برسند.

فیلم‌های گروه سینمایی هنرو تجربه در پردیس سینمایی فرهنگ، پردیس سینمایی نارسیس، پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی چارسو، موزه سینما، پردیس سینمایی آزادی کرمانشاه، سینما ونوس قم، پردیس سینمایی بازار شهر قم، پردیس سینمایی پرندمال، پردیس سینمایی «پرده طلایی»، تماشاخانه پارس کرمان، پردیس سینمایی گلستان شیراز، پردیس سینمایی آنلاین قدس همدان، پردیس سینمایی باران تبریز، پردیس سینمایی عصر جدید گرگان، سینما بهمن سنندج به نمایش در می آیند و علاقمندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سامانه‌های سینما تیکت، ایرانتیک و گیشه ۷ مراجعه کنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

معنا و زیبایی را به یکجا می‌برم و با قلمی شیرین، نثر و شعر را به هم می‌آمیزم.
دکمه بازگشت به بالا