بین المللی

گوترش: همه باید حق فلسطینیان برای تشکیل کشورشان را به رسمیت بشناسند

دبیرکل سازمان ملل شامگاه شنبه تاکید کرد همه باید حق فلسطینیان برای به دست آوردن کشورشان را به رسمیت بشناسند و انکار این حق غیرقابل قبول است.

به گزارش مجله زنده خبری، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در توییتی نوشت از درخواست خود درباره برقراری فوری آتش‌بس در غزه و آزادی فوری و بی قید و شرط همه اسرا عقب نشینی نخواهد کرد.

به نقل از سایت خبری «عربی۲۱»، گوترش افزود: مردم غزه نه فقط به دلیل جنگ و بمباران بلکه به خاطر نبود غذا، آب تمیز، دارو و برق می‌میرند. این باید متوقف شود.

وی امروز در اجلاس جنبش غیر متعهد در اوگاندا هم تاکید کرد همه باید حق ملت فلسطین را در تشکیل کشور خود به رسمیت بشناسند و هرگونه انکار این حق غیرقابل قبول است.

گوترش گفت عدم قبول راهکار تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل و نیز انکار حق ملت فلسطین برای تشکیل کشور خود قابل قبول نیست و این مساله موجب می‌شود نزاعی که به تهدیدی برای صلح و امنیت بدل شده تا ابد ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا