استانی

۱۰۰ کرسی تلاوت تدبری در لرستان برگزار شد

مجله زنده خبری/لرستان رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان از برگزاری ۱۰۰ کرسی تلاوت تدبری قرآن کریم در مساجد و مدارس استان از ابتدای سال خبر داد و گفت: این برنامه در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام صادق جعفرپور، در گفت‌وگو با مجله زنده خبری، با اشاره به اهمیت تلاوت و تدبر در قرآن کریم، گفت: مساجد و مدارس اصلی‌ترین و ضروری‌ترین پایگاه‌های جامعه اسلامی هستند و می‌توانند در نشر و ترویج فرهنگ قرآن در جامعه به‌ویژه در بین نسل نوجوان و جوان سهم بسزایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم به‌عنوان ثقل اکبر می‌تواند بیشترین تأثیر را در تربیت و هدایت انسان‌ها و جامعه داشته باشد، افزود: یکی از اهداف مهم اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان ترویج و توسعه تلاوت‌های تدبری در سطح مساجد و مدارس است که در این راستا از ابتدای امسال تاکنون یکصد کرسی تلاوت تدبری قرآن کریم در مساجد و مدارس استان برگزار شده است.

جعفرپور با بیان اینکه در جامعه‌ای که قرآن خوانده و فهمیده شود مردمان آن دچار انحراف نمی‌شوند، اضافه کرد: در این کرسی‌های تلاوت تدبری قرآن کریم اساتید و قاریان ممتاز و بومی استان مشارکت داشتند و این برنامه برای ماه‌های رجب، شعبان و رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه این کرسی‌های تلاوت تدبری قرآن کریم با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و مساجد انجام شده است، اظهار کرد: در قالب کمیته قرآن ستاد دهه فجر و همچنین «چله انقلاب» نیز برنامه‌های قرآنی شامل کرسی تلاوت قرآن، محافل انس با قرآن، جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی را خواهیم داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا