بین المللی

۶۴ درصد ساکنان اراضی اشغالی از نتانیاهو ناراضی هستند

نتایج نظرسنجی‌ها در فلسطین اشغالی به ضرر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده، به این شکل که در یکی از این نظرسنجی‌ها ۶۴ درصد از ساکنان این مناطق عملکرد او در جنگ علیه غزه را بد دانستند و این نظرسنجی‌ حاکی از افول حزب لیکود در مقابل حزب اردوگاه «اصلی» به ریاست بنی گانتس است.

به گزارش مجله زنده خبری، طبق نتایج نظرسنجی‌ها در فلسطین اشغالی، علاوه بر اینکه ۶۴ درصد از ساکنان این مناطق عملکرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را در جنگ علیه غزه را بد دانستند، ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی‌ که شامل ۶۰۰ تن از سکنه اراضی اشغالی می‌شود، اعلام کردند که از عملکرد او کاملا ناراضی هستند.

همچنین تنها ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نتانیاهو را برای پست نخست‌وزیری مناسب دانستند.

علاوه بر این، نتایج این نظرسنجی‌ حاکی از افول حزب لیکود در مقابل حزب اردوگاه «اصلی» به ریاست بنی گانتس است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که اگر انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی برگزار شود، حزب اردوگاه «اصلی» به ریاست بنی گانتس با کسب ۳۳ کرسی بزرگترین حزب در این مناطق اشغالی خواهد شد و حزب لیکود به ریاست نتانیاهو ۲۰ کرسی به دست خواهد آورد، این در حالی است که در انتخابات نوامبر ۲۰۲۲ حزب گانتس ۱۲ کرسی و حزب نتانیاهو ۳۳ کرسی به دست آوردند.

همینطور ۵۵ درصد رای‌دهندگان حمایت خود را از تصمیم هرتزی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب ویژه اتفاقات هفتم اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) اعلام کرده و در مقابل ۲۰ درصد از آنها این کار را بی‌مورد دانستند.

اما نتایج نظرسنجی دیگری که روزنامه عبری زبان «معاریو» جمعه منتشر کرد، حاکی از این است که ۴۸ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی برای سمت نخست‌وزیری گانتس را به نتانیاهو ترجیح می‌دهند، در این نظرسنجی ۳۴ درصد از شرکت‌کنندگان نیز از نتانیاهو حمایت کردند و مابقی اظهار کردند که نظر خاصی در این مورد ندارند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه امکان برگزاری انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی را به دلیل جنگ مستمر علیه غزه بعید دانست، برخی ارزیابی‌ها در داخل اراضی اشغالی نیز حاکی از احتمال بازگشت به صندوق‌های رای پس از جنگ است.

هر هفته هزاران تن از ساکنان اراضی اشغالی با برپایی تظاهرات‌های متعدد استعفای کابینه فعلی به ریاست نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام را خواستار می‌شوند.

نتانیاهو از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی با انتقادهای شدید و متعدد اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و دیگر مسؤولان نظامیان این رژیم مواجه بوده و آنها او را به شکست در مدیریت کابینه و این جنگ متهم می‌کنند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا