بین المللی

وزرای خارجه ناتو در فروردین با یکدیگر دیدار می‌کنند

وزرای خارجه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در اوایل ماه آوریل (فروردین) برای سرکت در نشستی در بروکسل جمع خواهند شد.

به گزارش مجله زنده خبری، در بیانیه‌ای که ناتو منتشر کرده آمده است که نشست با هفتادمین سالگرد تاسیس این ائتلاف همزمان خواهد شد.

در این بیانیه عنوان شده که این نشست در سوم و چهارم آوریل (پانزدهم و شانزدهم فروردین) و به ریاست ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو برگزار خواهد شد.

قرار است سوئد که آخرین موانع آن برای عضویت در ناتو به کنار رفته نیز در این نشست شرکت کند.

چندی پیش مجارستان به عضویت سوئد در ناتو رای مثبت داد. مجارستان تنها عضو ناتو بود که عضویت سوئد را در این ائتلاف نظامی تایید نکرده بود. ترکیه پیشتر مخالف تایید عضویت سوئد در ائتلاف نظامی ناتو بود اما در نهایت ۲۳ ژوئن درخواست عضویت را تایید کرد.

سوئد و فنلاند در پی حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ درخواست عضویت خود را در ناتو در مه همان سال ارائه کردند. فنلاند در آوریل ۲۰۲۳ به عنوان سی و یکمین عضو ناتو، به این ائتلاف پیوست.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا