آستین: اسرائیل بدون اطلاع واشینگتن اقدامی علیه ایران نکند

آستین: اسرائیل بدون اطلاع واشینگتن اقدامی علیه ایران نکند

وزیر دفاع آمریکا با تأکید بر پرهیز از تشدید تنش با تهران، به همتای اسرائیلی هشدار داد که مبادا بخواهد بدون اطلاع آمریکا علیه ایران اقدامی انجام دهد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از سی‌ان‌ان، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در رایزنی با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، از وی خواست تا قبل از هرگونه پاسخ احتمالی به حمله شب گذشته ایران به مواضع این رژیم، واشینگتن را در جریان قرار دهد.

ادعا می‌شود که کابینه امنیتی اسرائیل کابینه جنگی رژیم صهیونیستی را مأمور تصمیم‌گیری در قبال نوع واکنش به ایران کرده است.

این در حالی است که یک مقام دولت واشینگتن به سی‌ان‌ان گفته است که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در تماس با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به او گفته که ایالات متحده در هیچ عملیات تهاجمی علیه ایران مشارکت نخواهد کرد.

همچنین «یورونیوز» به نقل از آستین نوشت: آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست، اما در حفاظت از نیرو‌های خود و حمایت از دفاع اسرائیل تردید نخواهد کرد.

وی افزود که هواپیما‌های نظامی آمریکا و ناوشکن‌های مجهز به پدافند موشک‌های بالستیک این کشور در سرنگونی پهپاد‌ها و موشک‌هایی که شامگاه توسط ایران شلیک شد، کمک کردند.

دکمه بازگشت به بالا