ارتش عراق: هیچ پهپاد یا جنگنده‌ای پیش از انفجار زاغه الحشد الشعبی مشاهده نشده است

مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق درباره هدف قرار گرفتن پادگان الحشد الشعبی در منطقه کالسو استان بابل اعلام کرد هیچ پهپاد یا جنگنده‌ای پیش از انفجار زاغه الحشد الشعبی در آسمان منطقه مشاهده نشده است.

به گزارش مجله زنده خبری، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه خود درباره انفجارهای پایگاه الحشد الشعبی اعلام کرد هیچ پهپاد یا جنگنده‌ای در حریم هوایی استان بابل قبل یا هنگام وقوع انفجار وجود نداشته است.

از طرفی یک مقام عراقی به شبکه NPR آمریکا گفت: بر اساس اطلاعات اولیه انفجار در استان بابل در اثر حمله هوایی اسرائیل رخ داده است.

مهند العنزی رئیس کمیسیون امنیتی در پارلمان محلی استان بابل در سخنانی تصریح کرد: حمله صورت گرفته به پایگاه نظامی کالسو موشکی بوده است و از پهپاد برای حمله به این پایگاه استفاده نشده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا نیز اعلام کرده که این کشور در بمباران مواضع الحشد الشعبی مشارکت نداشته است.

عبدالکریم خلف کارشناس مسائل امنیتی عراق در گفتگو با شبکه العهد گفت: رژیم صهیونیستی اولین متهم به هدف قرار دادن پادگان حشد شعبی در شمال بابل است. مقاومت عراق از توان نظامی بالایی برای جلوگیری از حملات رژیم صهیونیستی برخوردار است و پاسخ‌های دیپلماتیک دیگر در مقابل تخلفات رژیم صهیونیستی مفید نیست.

این در حالی است که آسمان عراق همیشه توسط رادارهای آمریکا رصد می شود و پهپادهای آمریکایی در بیشتر وقت های در آسمان عراق دیده می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا