عمومی

تخلف سرعت خودروهای عبوری در خراسان شمالی رشد ۱۰۰ درصدی داشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی رشیدی صبح یک‌شنبه در کمیسیون اجرایی آئین‌نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، از کاهش تصادفات در محورهای خراسان شمالی در نوروز امسال نسبت به سال گذشته، خبر داد.

وی در تشریح علل تصادفات نوروزی خراسان شمالی تصریح کرد: ۳۶ درصد تصادفات به خاطر عدم توجه به جلو بوده و این مسئله ریشه در خستگی و خواب آلودگی رانندگان دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی بیان کرد: ۱۸ درصد از تصادفات، مربوط به سبقت غیرمجاز و انحراف و تجاوز به چپ در راه‌های دوطرفه است که باعث تصادفات بسیار شدید و پرتلفات می‌شود.

رشیدی خاطر نشان کرد: ۱۶ درصد تصادفات ناشی از عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه است که این مسئله نیز ناشی از سرعت غیرمجاز است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به افزایش صد در صدی میانگین تخلف سرعت خودروهای عبوری در خراسان شمالی و کسب رتبه دوم خراسان شمالی در این شاخص، باید برای کنترل رانندگان متخلف و حادثه ساز نسبت به تهیه و تحویل دستگاه‌های دوربین سرعت سنج تسریع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی ۷۹ درصد تصادفات را مربوط به خودروهای سواری بیان کرد و افزود: با توجه به تأثیر مثبت یک طرفه نمودن محور آشخانه به جنگل گلستان در یکسال اخیر، تسریع در ساخت و اتمام پروژه با تزریق بودجه الزامی است.

دکمه بازگشت به بالا