استانی

شناسایی ۳۱۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز آب در مازندران طی سال گذشته

شناسایی ۳۱۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز آب در مازندران طی سال گذشته

مجله زنده خبری/مازندران مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران از شناسایی ۳ هزار و ۱۳۶ فقره انشعاب آب غیر مجاز در این استان طی سال گذشته خبر داد.

بهزاد برارزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه هرگونه بهره‌برداری از آب شرب بدون کسب مجوز غیر قانونی است، گفت: این امر انشعاب غیر مجاز محسوب می‌شود که بر اساس قانون، مشترک خاطی به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم می‌شود.
او با بیان اینکه این گونه انشعابات منجر به اخلال در امر خدمات رسانی منظم و تضییع حقوق سایر مشترکین، آلودگی و کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی می‌شود، افزود: انشعاب غیر مجاز به دلیل برداشت بی‌رویه منجر به افت فشار آب نیز خواهد شد.
برارزاده به شناسایی ۳۱۳۶ فقره انشعاب آب غیر مجاز در سطح استان مازندران توسط همکاران شرکت طی سال گذشته اشاره و تصریح کرد: از این تعداد۱۶۹۷ فقره در شهرها و ۱۴۳۹ فقره در روستاها شناسایی شد.
او با تاکید بر اینکه شناسایی انشعابات غیر مجاز با جدیت پیگیری می‌شود، افزود: از مجموع انشعابات غیرمجاز شناسایی شده در سال گذشته، ۱۹۹۶ فقره انشعاب با هزینه ۲۹۵ میلیارد و ۱۴۷ میلیون ریال به مجاز تبدیل شدند که بیشترین انشعابات مجاز شده در شهرستان آمل با ۴۱۷ فقره، نور با ۲۹۱ فقره، ساری با ۲۱۰ فقره، نوشهر با ۱۵۷ فقره و چالوس با ۱۵۳ فقره بوده است.
برارزاده خاطرنشان کرد: اﻧﺷﻌﺎب ﻏﯾر مجاز آب ﻣﻌﺎدل ۴ انشعاب مجاز آب مصرف می‌کند که این امر به کمبود آب دامن می‌زند به همین منظور از مشترکین محترم تقاضا می‌شود به منظور حفظ حقوق شهروندان، ضمن مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با در دست داشتن مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، شماره پرونده مندرج در قبض آب نسبت به درخواست انشعاب آب به صورت قانونی اقدام نمایند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا