طارمی پاسپورت پرتغالی می‌گیرد! – مجله زنده خبری

به گزارش خبرگزاری مجله زنده خبری؛ مهدی طارمی که فصل بعد باید برای اینتربه میدان برود، کارهای دریافت اقامت پرتغالش را انجام داده تا از فصل آینده مجبور نباشد یکی از سهمیه های خارج از اتحادیه اروپا را در لیست نراتزوری پر کند. این خبر خوبی برای افعی هاست که حالا دیگر مجبور نیستند یک بلیط خود را برای مهاجم ایرانی بسوزانند.

به گزارش ورزش سه، این موضوعی است که توسط روزنامه مطرح پرتغالی اعلام شده است. اوجوگو در این خصوص نوشته است که تابعیت مهدی طارمی در حال تغییر بوده و او به پرتغالی شدن نزدیک تر است. این روزنامه نوشته که مهاجم ایرانی در حال حاضر دارای مجوز اقامت دائم در پرتغال است که برای ارسال درخواست ملیت پرتغالی، ضروری است.

در گزارش اوجوگو آمده است:

طارمی که از سال 2019 بدون وقفه در پرتغال حضور دارد و بیش از یک سال است که در خانه شخصی خود در ویلا نوا د گایا زندگی می کند، برخی بوروکراسی ها برای ثبت درخواست ملیت پرتغالی در سال 2024 را آغاز کرده است.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط اوجوگو، این ملی پوش ایرانی در ماه ژانویه مجوز اقامت دائم در پرتغال را دریافت کرد که این یکی از مدارک لازم برای ارائه یک درخواست مهم در آینده است. چرا که اقامت دائم در پرتغال به طارمی اجازه می دهد لیست بازیکنان غیر اتحادیه اروپا را در فهرست اینتر پر نکند. تیمی که طارمی از قبل و برای عقد قرارداد رسمی در تابستان، با آنها به توافق رسیده است.

این درخواست باید در طول تابستان به آژانس ادغام مهاجرت و پناهندگی (AIMA) ارائه شود. نهادی که این وظایف اداری را پس از منحل شدن خدمات خارجی و مرزی (SEF) در سال 2023 بر عهده گرفته است.

پس از اینکه طارمی از طریق فوتبال پرتغال وارد محافل برتر فوتبال اروپا شد، رابطه طارمی با پرتغال به این ترتیب قوی‌تر خواهد شد. علاوه بر این، لحظه قابل توجه دیگری در زندگی شخصی این مهاجم رخ داد، زیرا او پسرش را در این فصل و در بیمارستانی در پورتو به دنیا آورد، شهری که البته مهاجم ایرانی در آن چندان خوشحال نبود.

بازیکن پورتو با حضور در تیم ملی ایران، پیش فصل را دیرتر آغاز کرد و در روزهای آخر بازار هدف حمله شدید میلان قرار گرفت. خواه این پیشنهاد منجر به افت شدید مهاجم ایرانی شده باشد یا نه، اما ظاهراً به دلیل دریافت مبالغ پیشنهادی بالا و تفاوت آن نسبت به دستمزدی که او در پورتو می گیرد، باعث شد تا طارمی هرگز نتواند درخشش خود در فصل 2022/23 را تکرار کند.

طارمی با شش گلی که تا دسامبر به ثمر رساند، در ژانویه راهی جام ملت‌های آسیا شد و در فوریه به دراگائو بازگشت اما بلافاصله دچار مصدومیت عضلانی شد که او را یک ماه از میادین دور نگه داشت. بازگشت به زمین مسابقه با دیدار برابر آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا انجام شد، اما این بار و با تصمیم سرجیو کونسیسائو، او چهار هفته غیبت دیگر را نیز متحمل شد. اکنون طارمی حداقل هفت بازی دیگر در پیش رو دارد تا سعی کند تصویر دیگری در فصل خداحافظی ارائه دهد.

۲۵۸ ۲۵۸

دکمه بازگشت به بالا