ورزش و نشاط

پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد

آفتاب‌‌نیوز :

استقلال در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه ۲ خرید خارجی داشت که یکی از آن‌ها جلال‌الدین ماشاریپوف بود و دیگر بازیکن خارجی اضافه‌شده به فهرست آبی‌ها هم رافائل سیلوا بود؛ مدافع برزیلی که در لیگ بیست‌ویکم و بعد از سرباز شدن سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند به فهرست آبی‌ها اضافه شد و توانست عملکرد درخشانی داشته باشد و فصل گذشته هم تا پایان فصل کارش را در استقلال پیش برد، اما اختلافات مالی و عدم دریافت مطالبات باعث جدایی مدافع برزیلی شد.

سیلوا بعد از آنکه تصمیم به جدایی از استقلال گرفت، در تیم دیگری کار خود را پیش نبرد و نیم‌فصل دور از میادین بود و تلاش این مدافع برزیلی بر این بود تا بتواند با توجه به قرارداد به امضا رسیده با تیم استقلال، آبی‌پوشان پایتخت را به پرداخت کامل مطالبات خود محکوم کند. در این زمینه، رافائل سیلوا توانست شکایت اولیه‌ای را علیه استقلالی‌ها تنظیم کند و در مسیر دریافت مطالبات ۹۰۰ هزار دلاری خود هم بود، اما تغییرات مدیریتی در استقلال معادلات را تغییر داد.

مدیران جدید باشگاه استقلال با چراغ سبز کادرفنی به سراغ مذاکره با سیلوا رفتند و نه‌تن‌ها شکایت این مدافع برزیلی ملغی شد، بلکه آبی‌ها توانستند به توافقی جدید و ۱.۵ ساله با رافائل سیلوا برسند و این مدافع برزیلی در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوست و تا پایان لیگ بیست‌وچهارم با استقلالی‌ها قرارداد دارد؛ آن‌هم در حالی‌که طبق ادعای علی خطیر، مدیرعامل استقلال با توجه به تقسیط مطالبات قبلی سیلوا و توافقات مالی انجام شده، او تقریباً به شکلی رایگان در این ۱.۵ فصل برای آبی‌ها بازی خواهد کرد و ۹۰۰ هزار دلار قبلی‌اش را که قرار بود در قالب غرامت از آبی‌ها دریافت می‌کند، در قالب رقم قرارداد ۱.۵ ساله‌اش با استقلال دریافت خواهد کرد!

پای این بازیکن استقلال به ماجرای دعوا نکونام و خطیر باز شد

بازگشت درخشان به ترکیب آبی‌ها

رافائل سیلوا بعد از امضای قرارداد با استقلال، از همان آغاز نیم‌فصل دوم به ترکیب آبی‌پوشان پایتخت بازگشت و توانست در ترکیب استقلال در ۷ مسابقه پیاپی به میدان برود که در این مدت، آبی‌ها در حضور سیلوا در قلب خط دفاعی‌شان موفق به‌ثبت ۵ کلین‌شیت شدند و تنها ۳ بار دروازه آن‌ها باز شد تا امنیت به خط دفاعی آبی‌ها با حضور مدافع برزیلی بازگشته باشد. ضمن آنکه بازی‌سازی‌های موفق او از زمین خودی در مسیر خلق موقعیت روی دروازه رقبا تاثیر چشمگیری داشت.

حرف‌های خطیر دردسرساز شد؟

رافائل سیلوا در ۲ بازی اخیر استقلال در ترکیب آبی‌پوشان پایتخت حضور نداشته است. او در دوئل با مس رفسنجان، ۹۰ دقیقه نیمکت‌نشین بود و نظاره‌گر عملکرد پرنوسان آبی‌ها در خط دفاعی و دریافت ۲ گل تیمش بود و این شرایط در جدال با آلومینیوم اراک هم تکرار شد. جالب آنکه در دوئل با آلومینیوم، آرمین سهرابیان هم به دلیل محرومیت در دسترس کادرفنی نبود، اما با این وجود بازهم نکونام تصمیم گرفت تا سیلوا را ۹۰ دقیقه نیمکت‌نشین کند! در این میان، شائبه‌هایی درباره احتمال تداوم نیمکت‌نشینی سیلوا وجود دارد و برخی این نیمکت‌نشینی‌های سریالی را به حمایت تمام‌قد مدیریت باشگاه از سیلوا و اختلافات خطیر با نکونام ارتباط می‌دهند که باید دید در روز‌های آینده این شایعه جنجالی تایید خواهد شد یا برحسب دستورات تاکتیکی موردنظر نکونام، مدافع برزیلی آبی‌ها نیمکت‌نشین شده است. با توجه به عملکرد موفق سیلوا در قلب خط دفاعی آبی‌ها، حضور او روی نیمکت اتفاق غیرمنتظره‌ای محسوب می‌شود که باید دید کادرفنی استقلال چه توضیحی در این زمینه دارند!

منبع: فوتبال۳۶۰

دکمه بازگشت به بالا