احیا و توسعه ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس در سال ۱۴۰۲

طبق اطلاعات ارائه شده توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در راستای طرح احیای معادن کوچک مقیاس که طی سال‌های اخیر با جدیت دنبال می‌شود، در مجموع سال گذشته ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس را احیا کرده که از این تعداد ۳۷۸ معدن احیا و فعال‌سازی شده و ۱۱۵ معدن توسعه پیدا کرده است.

به گزارش مجله زنده خبری، طبق اعلام ایمیدرو، این سازمان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در قالب طرح احیا و فعال‌سازی معادن، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس را احیا و فعال‌سازی کرده یا توسعه داده است.

از این ۴۹۳ معدن، ۳۷۸ معدن احیا و فعال‌سازی شده و ۱۱۵ معدن توسعه پیدا کرده است.

در این رابطه مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس معتقد است که با راه‌اندازی کامل و تکمیل ظرفیت پروانه بهره‌برداری این معادن، حدود پنج میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده خواهد شد و برای بیش از ۲۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

گفتنی است با توجه به تدوین و معرفی ۵۹ بسته مشتمل بر ۳۲۹ محدوده، پیشنهاد سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۲، این بسته‌ها در اختیار ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار گرفته است.

طبق آمار، از این میان، دو محدوده معدنی در قالب ۲۷ بسته سرمایه‌گذاری در ۱۰ استان (مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان جنوبی، زنجان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و قزوین) به مزایده گذاشته شده که از این تعداد، ۱۱ بسته در شش استان دارای برنده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا