جوانی جمعیت؛ اولویت حیاتی و راهبردی کشور در یک دهه آینده

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: جوانی جمعیت، اولویت حیاتی و راهبردی کشور در یک دهه آینده است.

به گزارش مجله زنده خبری، دکتر صابر جباری – رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت در نشست کشوری مدیران جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: جوانی جمعیت اولویت حیاتی و راهبردی کشور در یک دهه آینده است. ارتقای کرامت مادری و ارزشمندی فرزندآوری در باور و نگاه مردم، دو امر مهم در تحقق اولویت جوانی جمعیت است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در این نشست که با حضور دکتر جباری، رییس مرکز، معاونین سلامت خانواده و جوانی جمعیت، روسای ادارات این مرکز و مدیران جوانی جمعیت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین دکتر علیپور، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، به بررسی چالش های موجود در حوزه جوانی جمعیت پرداخته شد.

تبیین اولویت‌های برنامه‌ای مرکز در سال ۱۴۰۳، ارائه گزارش دومین رویداد جایزه ملی و کارنامه جوانی جمعیت دانشگاه ها، تبادل نظر در خصوص برنامه‌ها، مشکلات و چالش‌ها، ارائه گزارش بودجه اختصاصی جوانی جمعیت سال ۱۴۰۲ و دسته بندی جدید گروه‌های سنی و ساختار جدید گروه جوانی جمعیت در دانشگاه‌ها، از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا