درخواست آفریقای جنوبی از لاهه برای حمایت از فلسطینی‌ها در رفح

دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی ضمن درخواست از دیوان بین‌المللی دادگستری برای صدور حکمی فوری در حمایت از فلسطینی‌ها در رفح، از جامعه بین‌الملل و حامیان رژیم صهیونیستی خواست نسل‌کشی در غزه را نادیده نگیرند.

به گزارش مجله زنده خبری، دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی امروز (شنبه) اعلام کرد روز جمعه از دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست کرده دستور فوری برای حمایت از فلسطینی‌ها پس از حمله اسرائیل به رفح صادر کند.

به گزارش شبکه خبری «الجزیره» این نهاد در بیانیه خود تاکید کرد، «از دیوان دادگستری خواستیم از اسرائیل بخواهد حمله خود به رفح را متوقف کرده و ورود مسوولان سازمان ملل به این شهر را سهولت بخشد.»

همچنین طبق این بیانیه، آفریقای جنوبی از جامعه بین‌الملل و حامیان رژیم صهیونیستی خواست چشمان خود را بر نسل‌کشی مستمر در غزه نبندند.

آفریقای جنوبی روز جمعه در درخواست جدیدی از دیوان بین‌المللی دادگستری خواست تدابیر اضطراری بیشتری علیه رژیم صهیونیستی اتخاذ کند چراکه تدابیر اضطراری صادر شده، شرایط تغییریافته در غزه را پوشش نمی‌دهد.

آفریقای جنوبی در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ (۹ دی ۱۴۰۲) شکایتی را به دیوان بین‌المللی دادگستری تسلیم کرده و صدور حکم علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی در جریان حمله به غزه را خواستار شده بود.

در تازه‌ترین تحولات، رژیم صهیونیستی تخلیه شهر رفح واقع در جنوب غزه را آغاز و تهدید کرده حمله زمینی به این شهر را عملیاتی می‌کند جایی که یک میلیون و نیم آواره فلسطینی مستقر شده‌اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا