ورزش و نشاط

دوبرابر شدن پاداش تیم‌ها برای حضور در کوپاآمه‌ریکا

اتحادیه فوتبال آمریکای جنوبی از دوبرابر شدن پاداش تیم‌ها برای حضور در کوپاآمه‌ریکا خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، رقابت‌های کوپاآمه‌ریکا قرار است امسال در آمریکا برگزار شود و علاوه بر تیم‌های حاضر قاره آمریکای جنوبی، شش تیم از کونکاکاف و آمریکای شمالی نیز در این رقابت‌ها حاضر خواهند بود. بازی افتتاحیه ۲۰ ژوئن در استادیوم مرسدس بنز در آتلانتا بین آرژانتین و کانادا خواهد بود.

اتحادیه فوتبال آمریکای جنوبی اعلام کرد قهرمان کوپاآمه‌ریکا ۱۶ میلیون دلار دستمزد به دست خواهد آورد. هر ۱۶ تیم نیز برای شرکت در این رقابت‌ها دو میلیون دلار درآمد کسب خواهد کرد. بنابراین مجموع جایزه این دوره از رقابت‌ها ۴۰ میلیون دلار خواهد بود که دو برابر بیشتر از دوره قبلی این رقابت‌ها در سال ۲۰۲۱ است. در دوره قبلی مجموع پاداش و جوایز اختصاص داده شده به تیم‌ها (۱۹.۵ میلیون دلار) بود.

پیش از این قرار شده بود اکوادور میزبان این دوره از رقابت‌ها باشد ولی این کشور تصمیم گرفت طبق پیش‌بینی‌ها به دلیل مسائل امنیتی عمومی کوپاآمه‌ریکا ۲۰۲۴ را میزبانی نکند.

آرژانتین، مدافع عنوان قهرمانی کوپاآمه‌ریکا و جام جهانی است. آلبی‌سلسته در دوره قبل توانست برزیل را در دیدار نهایی شکست دهد و عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. در آن زمان تیم ملی آرژانتین ۶.۵ میلیون به عنوان قهرمان مسابقات کسب کرد.

انتهای پیام

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا