استانی

مخالفت اسرائیل با آتش‌بس مذاکرات را به نقطه اول بازگرداند

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری مجله زنده خبری، براساس بیانیه تازه منتشر شده از سوی حماس، مخالفت رژیم صهیونیستی با توافق پذیرفته شده توسط این گروه، روند مذاکرات آتش بس را به نقطه اول بازگردانده است.

در بخشی از بیانیه حماس آمده است: نتانیاهو و دولت افراطی اش از مذاکرات به عنوان پوششی برای حمله به رفح و اشغال گذرگاه و ادامه جنگ و نسل کشی خود علیه مردم ما استفاده می‌کنند.

این گروه در بیانیه‌ای گفت: آنها (نتانیاهو و دولت افراطی وی) کاملاً مسئول به انحراف کشیدن مذاکرات برای دستیابی به توافق هستند.

حماس برای ارزیابی مجدد استراتژی مذاکرات با رهبران برادر گروه‌های مقاومت فلسطین رایزنی خواهد کرد.

این گروه همچنین تاکید کرد که حمله زمینی به رفح برای اسرائیل پیاده روی در پارک نخواهد بود.

از طرفی، «سامی ابوزهری» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در اظهاراتی جدا از بیانیه مذکور گفت: زمان آن فرارسیده است که امت اسلامی به طور علنی از مقاومت حمایت و پشتیبانی کند.

وی در گفتگو با شبکه الجزیره افزود: غزه درحال رقم زدن تاریخی جدید برای امت اسلامی و همه جهان است.

وی اضافه کرد: ملت فلسطین باوجود همه زخم‌ها و دردها، مقاومت را تنها نمی‌گذارد و نوار غزه، اراده خود را به اشغالگران و حامیان غربی آنها تحمیل کرد.

ابوزهری تصریح کرد: نبرد کنونی، سنگ بنای پایان اشغالگری و تسلط غرب بر منطقه را گذاشت و دشمن صهیونیستی نمی‌تواند آنچه را که نتوانسته است در میدان نبرد به دست آورد در میدان سیاست کسب کند.

وی گفت: «یحیی السنوار» رهبر حماس در غزه،  «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام و «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های عزالدین القسام سلامت هستند و مقاومت همچنان قدرتمند است.

ابوزهری پیشتر با بیان اینکه هر توافقی با صهیونیست‌ها باید توقف تجاوز‌ها به نوار غزه را شامل شود، تاکید کرده بود که این جنبش تسلیم فشار‌های آمریکا نخواهد شد.

وی افزود: هرگونه توافقی که توقف تجاوز‌ها به غزه را تضمین نکند، نمی‌پذیریم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا