معاون دبیرکل سازمان ملل: مصونیت اسرائیل نمی‌تواند ادامه یابد

معاون دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اینکه «مصونیت اسرائیل نمی‌تواند ادامه یابد» خواستار محافظت از جان غیر نظامیان در غزه شد.

به گزارش مجله زنده خبری، مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور اضطراری و بشردوستانه طی پیامی در شبکه اجتماعی ایکس حمله اخیر رژیم صهیونیستی به یک اردوگاه آوارگان در رفح، واقع در جنوب غزه را به شدت محکوم و تاکید کرد که این مصونیت نمی‌تواند ادامه یابد.

وی در پیام خود نوشت: یک خبر تلخ دیگر از غزه. حمله هوایی اسرائیل به رفح ده‌ها نفر را به کام مرگ کشاند که بسیاری از آنها زنان و کودکانی بودند که زنده زنده در آتش سوختند.

گریفیث در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه وجود دارد، افزود: به دلیل موانع و ادامه جنگ هنوز نمی‌توانیم کالاها را از گذرگاه کرم ابوسالم در مقیاس مورد نیاز جمع‌آوری کنیم.

معاون دبیرکل سازمان ملل همچنین خواستار اقدام فوری برای محافظت از جان غیرنظامیان و تضمین امنیت آنها شد و گفت: چنین مصونیت از مجازات نمی‌تواند ادامه یابد. از غیرنظامیان محافظت کنید. به آنها اجازه دهید امنیت پیدا کنند. اجازه دهید کمک دریافت کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، در حمله روز یک‌شنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح، دست کم ۴۵ نفر که اغلب زن و کودک بودند، کشته و نزدیک به ۲۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

دفتر رسانه‌های دولتی مستقر در غزه اعلام کرد که این حمله در نزدیکی پایگاه لجستیکی آژانس سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) رخ داده است.

در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۳۶۰۰۰ فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند که بیش از نیمی از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند.

حمله شامگاه یک‌شنبه به رفح در حالی انجام گرفت که دادگاه بین‌المللی دادگستری به اسرائیل دستور داده است تا حملات خود به رفح را متوقف کند، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا