کوتاهی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست

مجله زنده خبری/خوزستان استاندار خوزستان گفت: طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت باید دستور کار اول استان باشد و هیچ کوتاهی از مسئولان برای بی توجهی به این طرح پذیرفتنی نیست.

علی اکبر حسینی محراب امروز، ۲۵ اردیبهشت ماه در نشست شورای مسکن استان اظهار کرد: بحث ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت از اولویت‌های استان و دولت سیزدهم است که باید تمامی فرمانداران و مدیران متولی استان موضوع مسکن را در دستور اول کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به تاکید رییس جمهور مبنی بر ساخت چهار میلیون مسکن در کشور افزود: این موضوع تکلیف قانونی است و باید تا پایان دولت سیزدهم محقق شود.

به گزارش مجله زنده خبری، استاندار خوزستان ادامه داد: فرمانداران استان موضوع مسکن را جدی گرفته و بخش مهمی از توان خود را روی این طرح متمرکز کنند؛ بنابراین هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

حسینی محراب بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی پرونده همه متقاضیان طرح جوانی جمعیت باید به منظور اختصاص زمین و مسکن تا پایان امسال تعیین تکلیف شود.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی و تاکید رییس جمهور برای اجرای طرح نهضت مسکن، نیاز است که به صورت هفتگی و یا دو هفته یکبار، نشست‌هایی با محوریت مسکن برگزار شده و فرمانداران و مدیران متولی مسکن، گزارش‌های خود را ارایه دهند.

حسینی محراب خاطرنشان کرد: بی‌شک با مسئولان و فرماندارانی که در زمینه طرح نهضت ملی کوتاهی می‌کنند، برخورد لازم و قانونی صورت می‌گیرد چرا که صبر مردم به آخر رسیده و اعتماد از دست رفته آن‌ها برای مسکن آنلاین، در نهضت ملی باید جبران شود.

استاندار خوزستان گفت: عملکرد بانک ملی در مسکن روستایی مناسب بوده اما آمار تسهیلات این بانک در تسهیلات شهری به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

عملکرد بانک‌های استان در ارایه تسهیلات نهضت ملی مسکن قابل قبول نیست

وی افزود: در مجموع عملکرد بانک‌های استان در ارایه تسهیلات مسکن در قالب نهضت ملی قابل قبول نیست و باید این عقب افتادگی جبران شود.

حسینی محراب عنوان کرد: بانک‌ها در زمینه دریافت حق کارشناسی از مردم سخت‌گیری نکنند تا هزینه‌های سنگینی به مردم تحمیل نشود.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از مجموعه‌ها و بانک‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و ارایه تسهیلات به مردم بیان کرد: تهیه شیوه‌نامه برای هر کاری ضروری است چرا که غیر از این، هیچ طرح و پروژه‌ای به درستی پیش نمی‌رود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا