تنها راه ورود به آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است

نماینده کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری (زاکانی) با بیان اینکه بعضی‌ها قصد تضعیف دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را که تنها کانال ورود نیرو به آموزش و پرورش است دارند گفت: این افراد راه به جایی نبردند و باید مدل ورود به وزارت آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد.

به گزارش مجله زنده خبری، عباس رمضانی در جلسه مناظره انتخاباتی با موضوع مسائل تعلیم و تربیت و وزارت آموزش و پرورش که به عنوان نماینده علیرضا زاکانی حضور داشت و جلسه در غیاب نماینده مسعود پزشکیان برگزار شد گفت: کیفیت‌بخشی به منابع انسانی قطعا مورد توجه آقای زاکانی خواهد بود و مسیر همان مسیری است که شهید رییسی طی کردند.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها قصد تضعیف دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را که تنها کانال ورود نیرو به آموزش و پرورش است دارند افزود: این افراد راه به جایی نبردند و باید مدل ورود به وزارت آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد.

این نماینده کاندیدا با بیان اینکه شهید رییسی گفتند فارغ‌التحصیلان دیگر دانشگاه‌ها اگر بخواهند معلم شوند باید دو سال در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند ادامه داد: این یکی از بهترین مسیرها بود که باید ادامه پیدا کند.

رمضانی با بیان اینکه اول باید ساختارهای معیوب را اصلاح کنیم گفت: نزدیک ۱۵۰ هزار نفر نیروی ستادی داریم و اگر عوامل اجرایی مدارس را اضافه کنیم عدد قابل توجهی است که اگر با استخدام‌های جدید هر سال مقایسه شوند مشکل نیرو از بین می رود.

وی با بیان اینکه اگر اعتبارات غیرپرسنلی هم افزایش یابد باز هم ایراداتی در ساختار وجود دارد که اجازه اصلاح را نخواهد داد افزود: باید به سمت تکنولوژی‌های نوین حرکت کنیم تا هزینه‌ها را کاهش دهیم.

این نماینده کاندیدا با بیان اینکه ارتباط فرادستگاهی یکی از الزاماتی است که در همه سازمان‌ها باید وجود داشته باشد ادامه داد: امر در آموزش و پرورش بسیار مهم است و این روابط لازم است. با ایجاد روابط فرادستگاهی می‌توانیم هر بخش را به سازمان مربوطه اتصال دهیم تا ستادها را کم کرده تا به وظیفه یاددهی و آموزش خود بپردازند.

این نماینده با بیان اینکه باید ارتباط با نهادهای تاثیرگذار و شورای عالی از جمله شورای عالی آموزش و پرورش داشته باشیم اظهارکرد: آموزش یک موهبت جمعی است. همه طبقات حق دارند از آموزش رایگان و با کیفیت بهره ببرند ونباید فضایی ایجاد شود که مدارس به سمت خصوصی‌سازی بروند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا