بین المللی

جنجال در میزگرد انتخاباتی پزشکیان/ توهین فاضلی با ترک برنامه

جنجال در میزگرد انتخاباتی پزشکیان  توهین فاضلی با ترک برنامه

محمد فاضلی از مشاورین آقای پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در پی جدل با یکی از کارشناسان میزگرد انتخاباتی که بصورت زنده از شبکه ۲ سیما پخش می‌شد، با پرت کردن میکروفنش به سمت میهمانان، برنامه را ترک کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، در جریان میزگرد فرهنگی مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شبکه 2 سیما که امشب برگزار شد،  شهاب اسفندیاری یکی از کارشناسان برنامه از او سوال کرد:

“آقای پزشکیان شما درباره اخراج اساتید طوری صحبت کردید که انگار اگر استادی تخلف کرد هم می‌خواهید با او مماشات کنید. آقای دکتر فاضلی که کنار شما نشستند، عضو هیئت علمی پیمانی دانشگاه شهید بهشتی بودند. طبق مقررات، عضو هیئت علمی پیمانی، نه می‌تواند جایی مامور باشد و نه می‌تواند خارج از دانشگاه سمت بگیرد.

ایشان در ریاست‌جمهوری و وزارت نیرو سمت داشتند و طبق اظهارات رئیس دانشگاه شهید بهشتی و مدیر گروه مرتبط‌شان، آقای فاضلی دو سال مراجعه یا حضور در دانشگاه نداشتند و خلاف مقررات عمل کردند و از آنجا که دوره پیمانی ایشان 8 سال طول کشیده، در نتیجه اخراج شدند. چه علم‌شنگه‌ای در دانشگاه‌ها و رسانه‌ای به راه انداختند در حالی که ما 90 هزار عضو هیئت علمی داریم که در حال انجام وظایف‌شان هستند اما به خاطر 5 نفر حیثیت آموزش عالی ما را خدشه‌دار کردند.

آقای پزشکیان اینها بازی‌های سیاسی است و درخواست ما این است که مقهور بازی‌‌های سیاسی نشوید.”

در پی این سوال، محمد فاضلی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی و نیز شهاب اسفندیاری کارشناس میزگرد را دروغگو خطاب کرد.

با این توهین، اسفندیاری از فاضلی سوال کرد که آیا شما پیمانی نبودید؟ و وقتی فاضلی این موضوع (پیمانی بودن را تایید کرد) آقای اسفندیاری پرسید چطور در دانشگاه سمت گرفتید؟

با سوال و جواب و بالا گرفتن بحث‌ها که خارج از روال برنامه میزگردهای انتخاباتی بود، دست اندرکاران برنامه مجبور به قطع میکروفن فاضلی و اسفندیاری شدند و پس از آن، فاضلی با رفتاری خلاف شان یک استاد دانشگاه، اقدام به ترک برنامه زنده و پرت کردن میکروفن خود به سمت مهمانان کرد.

دکمه بازگشت به بالا