حوادث و رویدادها

دستگیری دو تبعه افغان به اتهام قتل

آفتاب‌‌نیوز :

سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: اوایل فروردین‌ماه امسال، کارکنان انتظامات یکی از بیمارستان‌های شرق تهران مرگ مشکوک مرد جوانی را روی تخت بخش اورژانس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، گزارش کردند.

وی تصریح کرد: با اعلام این خبر، تیمی از زبده‌ترین کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پای در سردخانه بیمارستان گذاشتند و با جسد مرد جوان افغانستانی مواجه شدند که براثر یک درگیری با ضربات چاقو به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه هم نشان می‌داد که ۲ فرد غریبه به مقتول در خیابان حمله کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: بدین ترتیب کارآگاهان جنایی راهی خیابان موردنظر شدند و در نخستین گام دوربین‌های مداربسته را هدف بازبینی قرار دادند که مشخص شد ۲ مرد جوان با انگیزه نامعلوم به‌صورت ناگهانی به مقتول حمله کرده وی را با ضربات چاقو از پای در آوردند.

وی افزود: پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی، اقدامات اطلاعاتی آغاز شد و در این شاخه از تحقیقات مشخص شد که مقتول با ۲ برادر جوان افغانستانی اختلافات عمیق خانوادگی داشته و از سوی آن‌ها بار‌ها به قتل تهدید شده بود.

وی عنوان کرد: تیم جنایی در گام بعدی متوجه شدند این جنایت توسط ۲ برادر رخ داده است و متهمان قصد دارند خیلی زود کشور را به‌مقصد افغانستان ترک کنند.

وی افزود: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از دریافت این اطلاعات مهم، مخفیگاه ۲ برادر را شناسایی کردند و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی متهمان را طی یک عملیات منسجم بازداشت کردند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: متهمان خیلی زود هدف تحقیق قرار گرفتند و در همان بازجویی‌های اولیه به قتل مرد جوان با انگیزه اختلافات عمیق خانوادگی اعتراف کردند.

سردار گودرزی خاطرنشان کرد: ۲ برادر برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

دکمه بازگشت به بالا