حوادث و رویدادها

دستگیری ۵ مالخر حرفه‌ای در مرکز تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پنج مالخر حرفه‌ای در مرکز تهران خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت در سطح خیابان‌های تهران با اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره هجدهم مشخص شد که سارقان پس از موبایل قاپی، گوشی‌های سرقتی را به پنج مالخر حرفه‌ای در مرکز تهران فروخته‌اند. در همین راستا نیز شناسایی مالخران و مخفیگاه آنها در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت و آنان پس از انجام تحقیقات پلیسی، متوجه شدند که مالخران گوشی‌های سرقتی را از سارقان خریداری کرده و آنها را برای فروش قطعات، اوراق کرده یا به کشور افغانستان صادر می‌کنند.

وی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با هماهنگی‌های لازم با مقام قضائی برای دستگیری متهمان و بازرسی از مخفیگاه‌ موردنظر وارد عمل شدند و پنج مالخر حرفه‌ای را طی عملیات‌های جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین مخفیگاه این افراد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که درجریان آن تعداد ۲۸ دستگاه انواع گوشی مسروقه، مبلغ ۳ هزار و ۸۰۰  دلار آمریکا، تعداد ۱۲ فقره سریال انواع گوشی‌های مسروقه و مبلغ ۵۳۰ میلیون ریال پول نقد کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه ۳۷ شاکی تاکنون شناسایی شده است،  افزود: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره ۱۸ پلیس آگاهی قرار گرفتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا